دستگیری سارقان قاپ زن توسط پلیس تهران

سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" بیان داشت: چندین فقره پرونده مشابه موبایل قاپی در  محدوده های "افسریه، مسعودیه و خیابان نبرد" به پایگاه ششم پلیس آگاهی، ارجاع و شناسایی و دستگیری سارقان بصورت ویژه در دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت قاپ زنی پایگاه قرار گرفت.

به گزارش رکنا، وی عنوان کرد: بررسی پرونده ها و اظهارات مال باختگان و شهود حاکی از آن بود، سرقت های فوق توسط   2نفر با یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا در بازه زمانی 12الی18  انجام گرفته به نحوی که سرنشین موتورسیکلت پس از شناسایی سوژه از موتورسیکلت پیاده شده و پس از قاپیدن گوشی، سریعاً با سوار شدن به موتورسیکلت به صورت یک طرفه از محل متواری می شوند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی ابراز داشت: در این رابطه با مراجعه کارآگاهان و بررسی تصاویر دوربین های مداربسته در محلهای وقوع سرقت، تصاویر سارقان استخراج و با بهره گیری از شیوه های نوین و علمی کشف جرم هویت و محل اختفاء متهمان در کیانشهر شناسایی گردید.

این مقام انتظامی تصریح کرد: در ادامه طی هماهنگی با مرجع قضائی و صدور دستور دستگیری سارقان، کارآگاهان یکم تیر ماه در عملیاتی ضربتی هر 2 متهم  به اسامی ایوب و علیرضا را دستگیر شدند و در بازرسی از مخفیگاه آنان  تعداد 2  دستگاه گوشی تلفن همراه مسروقه و یک قبضه سلاح سرد(چاقو) کشف و متهمان به همراه اموال مکشوفه برای سیر مراحل قضائی به پایگاه هشتم منتقل شدند.

سرهنگ کنجوریان افزود: پس از انتقال متهمان به پلیس آگاهی به بزه سرقت معترف و اظهار داشتند با مخدوش کردن پلاک موتورسیکلت که متعلق به ایوب بود در سطح شهر پرسه می زدیم و در فرصت مناسب تلفن همراه سوژه ها که اغلب حواسشان به اطراف نبود را می ربودیم.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تلاش و پیگیری کارآگاهان تاکنون تعداد 15 تن از افرادی که دارای پرونده وقوع سرقت به شیوه مشابه بوده اند، ضمن مراجعه و مواجهه حضوری با متهمان، آنها را بعنوان سارقان اموال خود شناسایی کرده که نهایتاً با قرار تامین مناسب از طریق شعبه چهارم بازپرسی دادسرا روانه زندان شدند.

آیا این خبر مفید بود؟