اولویت برنامه‌های هفته ناجا در سمنان همسو کردن افکار عمومی است

به گزارش رکنا، سرهنگ فرزاد یاسمی معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام در هفتمین جلسه برنامه ریزی هفته ناجا، ضمن تشریح دستورالعمل اجرایی برنامه‌های هفته ناجا، گفت: برنامه‌های هفته ناجا سال جاری از تاریخ ۲۷ مهرماه تا ۲ آبان ماه سال ۹۹ با شعار با هم برای امنیت و سلامت آغاز خواهد شد.

او با بیان اینکه معاونت اجتماعی در هفته ناجا طی برنامه‌ای از اقدامات فرهنگی و اجتماعی خود رونمایی خواهد کرد، افزود:با توجه به شیوع بیماری کرونا، اولویت اجرای برنامه‌های هفته ناجا در قالب استفاده از بستر فضای مجازی و نیز استفاده از توان رسانه‌های استان مخصوصا صداو سیما خواهدبود.

سرهنگ یاسمی با بیان اینکه اولویت برنامه‌های هفته ناجا، همسو کردن افکار عمومی است، بیان کرد: هفته ناجا فرصتی برای ارائه عملکرد مطلوب پلیس به مردم خواهد بود.

تعامل بین پلیس و مردم

این مقام انتظامی، بررسی راهکار‌های ارتقاء امنیت، ایجاد فرصت برای افزایش تعامل بین پلیس و مردم و افزایش سرمایه‌های اجتماعی را از اهداف مهم نامگذاری یک هفته از سال به عنوان هفته نیروی انتظامی دانست.

او اضافه کرد:رفتار و عملکرد افراد در یک جامعه، امنیت و نظم اجتماعی را رقم می‌زند و پلیس با ارائه آموزش‌های همگانی و فرهنگ سازی مناسب می‌تواند امنیتی پایدار ایجاد کرده و موجب رشد و شکوفایی جامعه شود.

معاون اجتماعی انتظامی استان ایلام در ادامه با اشاره به اینکه جلب مشارکت‌های مردمی و ارتقاء سطح آگاهی‌های عمومی در هفته ناجا، همسو کردن افکار عمومی را بدنبال دارد، اعلام کرد: برنامه‌های پیش بینی شده جهت اجرا در هفته ناجا باید طوری عملی شود که ارتباط و تعامل مردم با پلیس مستحکم شده و خدمات و ماموریت‌های ناجا که هدفی جز آرامش و آسایش مردم را دنبال نمی‌کند، به نحو شایسته معرفی شود.

سرهنگ یاسمی، ادامه داد: احساس مسئولیت مردم و اعتماد آنان به پلیس باعث شده است که نوع و میزان مشارکت مردم در پیشگیری از جرم افزایش یافته و در واقع باعث انسجام بیشتر اجتماعی و فراگیری نظم و امنیت شود.

این مقام انتظامی، یادآور شد:رعایت ملاحظات حفاظتی و خط مشی‌های مکتبی در اجرای برنامه‌های هفته ناجا در اولویت بوده و کلیه یگان‌ها در اجرای برنامه‌های گروهی و جمعی رعایت نکات بهداشتی را در دستور کار خود قرار دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟