9 سایت غیرمجاز گردشگری به پلیس فتای پایتخت معرفی شد

به گزارش رکنا،  اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، پرهام جانفشان با بیان اینکه معرفی و عرضه خدمات گردشگری در دهه اخیر پیوند بسیار عمیقی با فضای مجازی داشته است گفت: افزایش نظارت بر فضای مجازی به منظور سالم سازی عرضه خدمات گردشگری و حذف افراد فرصت طلب از جمله مواردی بود که از معاونت گردشگری این استان خواسته شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد که پیش از خرید خدمات سفر از فضای مجازی به ویژه شبکه های اجتماعی از مجوز بند «ب» شرکت یا فرد ارائه دهنده خدمات اطمینان حاصل کرده و برای تمام خدمات گردشگری که خریداری می کنند قرار داد امضا کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران افزود: با توجه به گستردگی فضای مجازی قطعا امکان رصد تمامی سایت ها و کانال های شبکه های اجتماعی برای بازرسان معاونت گردشگری امکان پذیر نمی باشد به همین منظور نیازمند مشارکت و دقت نظر مسافران و گردشگران در خرید از دفاتر خدمات مسافرتی دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تا حذف کامل افراد فرصت طلب در حوزه کردشگری می باشیم.

در حال حاضر ۲۱۰۰ دفاتر گردشگری دراستان تهران فعالیت دارند که با توجه به شیوع کرونا فعالیت آنها بسیار محدود شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟