امحای ۹۰ تن موادافیونی در مراسم گرامیداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر

به گزارش رکنا، 26 ژوئن در تقویم جهانی به عنوان روز جهانی مبارزه با موادمخدر تعیین شده است و هر ساله کشورهای مختلف و سازمان ملل این روز را گرامی می‌دارند.

در ایران نیز که یکی از کشورهای پیشرو در امر مبارزه با موادمخدر است، امسال برنامه‌هایی در طول هفته مبارزه با موادمخدر (از 31 خرداد لغایت ششم تیرماه)، انجام می‌شود تا کشورمان عزم خود را در این امر، اعلام دارد.

در این راستا، مراسم بزرگداشت سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، امروز سه‌شنبه، سوم تیرماه که به "تقویت همکاری‌های بین‌ بخشی و فرابخشی در عرصه مبارزه با موادمخدر" نام‌گذاری شده است، در مجموعه فرهنگی شقایق برگزار می‌شود.

در این همایش علاوه بر سخنرانی اسکندر مومنی؛ دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر، برخی دست‌اندرکاران و فعالان عرصه مبارزه با موادمخدر از جمله دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت؛ درمان و آموزش پزشکی، سردار قاسم رضایی؛ جانشین فرماندهی نیروی انتظامی، سعید عمرانی؛ معاون قضائی دادستان کل کشور، فدولوف؛ نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد در تهران حضور داشته و به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

همچنین در ادامه جلسه و همزمان با این مراسم که در تهران انجام می‌شود، امحای حدود 90 تن مواد مخدر مکشوفه غیر داروئی با دستور دبیرکل ستاد در استانهای سیستان و بلوچستان، کرمان و آذربایجان غربی انجام و به صورت زنده و همزمان از طریق ویدئو کنفرانس پخش می‌شود.

در پایان نیز از سامانه ملی اطلاعات مبارزه با موادمخدر رونمایی و از جانباز سرافراز عرصه مبارزه با موادمخدر "حسین رخشانی" از سیستان و بلوچستان تقدیر و اسامی فعالان عرصه مبارزه با موادمخدر اعلام می‌شود.

گفتنی است؛ امسال روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، 26 ژوئن برابر با 6 تیر ماه است و سازمان ملل متحد این روز را به شعار "دانش بیشتر، مراقبت بهتر" مزین کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟