به گزارش رکنا،  سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در کارگاه آموزشی رانندگان سرویس مدارس با تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: علی‌رغم ۴۰ سال دشمنی دشمنان امروز ما در کمال اقتدار و امنیت زندگی می‌کنیم و این به برکت خون شهدا است.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمن برای برهم زدن نظم، امنیت و ارامش کشور گفت: امروز امنیت ما به مراتب بالاتر از کشورهای اروپایی است.

سردار رحیمی خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهم برای ما در مجموعه پلیس تهران بزرگ آموزش است؛ متاسفانه به دلیل عدم آموزش امروز سالیانه هزاران کشته در جاده‌های و شهرها می‌دهیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: هر تصادفی که رخ می‌دهد هزینه‌های زیادی برای کشور و خانواده دارد. در خواست ما بر این است که حتما بر روی آموزش رانندگان و موتور سوران تاکید شود.

وی ادامه داد: موضوع آموزش از وظایف آموزش و پرورش، صدا و سیما و دیگر دستگاه‌هاست و وظیفه پلیس نیست؛ اما ما خودمان را مسئول می‌دانیم.

سردار رحیمی با بیان اینکه در سامانه سپند بیش از 10 هزار سرویس مدرسه ثبت نام کردند، گفت: مدیران مدارس در انتخاب سرویس‌های ایمن مسئول هستند و باید در صورت حادثه جوابگو باشند؛ سرویس مدارس باید ایمن، سالم و دارای معاینه فنی باشند.

رئیس پلیس پایتخت خاطرنشان کرد: رانندگان سرویس مدارس سفیران فرهنگ ترافیک هستند و صلاحیت افرادی که راننده سرویس مدارس هستند برای پلیس بسیار مهم است.

وی با بیان اینکه ایمنی خودرو از موضوعاتی است که برای نیروی انتظامی مهم است، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس در این بخش نقش بسیار مهمی دارند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه رعایت قانون و مقررات باید در دستور کار همه ما قرار گیرد، گفت: طبق آمارها رانندگان سرویس مدارس در تهران حزو بهترین‌ها هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟