به گزارش ایلنا، سردار "محمد شرفی" در بازدید از پاسگاه های مرزی استان کردستان درنوار مرزی شهرستان" بانه" با تاکید بر حفظ آمادگی وارتقاء توان عملیاتی رده های انتظامی ومرزبانی گفت: رمز مقابله با تهدیدات وآسیب های دشمن، حفظ هوشیاری وآمادگی رده ها است.
وی با اشاره به اینکه هوشیاری بدون آمادگی و آمادگی بدون هوشیاری هردو آسیب پذیر هستند، افزود : برای اینکه بتوانیم توان آمادگی در مقابل تهدیدات وعناصر معاند وضد انقلاب را داشته باشیم بایستی آمادگی وهوشیاری در رده ها را تقویت کنیم .
وی در ادامه با تاکید بر آموزش به عنوان رکن اصلی ماموریت‌های ناجا ، ادامه داد: ضعف آموزش باعث آسیب پذیری در انجام ماموریت ها می شود.
سردار شرفی ضمن تاکید بر ضرورت آموزش مستمر در حوزه های کاری ماموریت پلیس، افزود: لازم است فرماندهان و مدیران نسبت به آموزش مستمر کارکنان در خصوص ماموریت های پیش رو برنامه ریزی داشته باشند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا، ارتقاء آموزش و مهارت های کارکنان را در موفقیت بیشتر یگان ها در حوزه های کاری و عملیاتی، موثر دانست و بر رفع کمبود ها و کاستی ها در این حوزه ها تاکیدکرد و گفت: همه رده ها بایستی آموزش جهادی را سرلوحه کار خود قرار دهند.
سردار شرفی در بخش دیگری از سخنان خود به امنیت مرزها وتلاش عزیزان مرزبانی در این رابطه اشاره کرد وبیان داشت: امنیت داخلی کشور در گرو امنیت مرزهاست واین حاصل نمی شود جز با مجاهدت و از خود گذشتگی مرزبانان در تعامل با مرزنشینان.
وی تعامل مرزبانان ومرزنشینان را تضمین کننده امنیت مرزها دانست واظهار داشت : امنیت امروز کشور مرهون ایثار واز خود گذشتگی همه دستگاه های انتظامی، مرزبانی وامنیتی است که با تمام وجود از حدود وثغورایران اسلامی جانانه دفاع می کنند.
بنابراعلام پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر تقویت حفاظت فیزیکی کلانتری ها وپاسگاه های انتظامی خاطر نشان کرد: کلانتری ها وپاسگاه ها مرکز ثقل ماموریت های نیروی انتظامی هستند لذا برنامه داریم در سال جدید با استفاده از سامانه های پایش تصویری نسبت به تقویت حفاظت فیزیکی این مراکز مهم وحساس اقدام کنیم.
گفتنی است دیدار با تعدادی از ماموستاها ، بازدید از هنگ مرزی و مرزبانان شهرستان بانه و پاسگاه هنگ مرزی ژال و سیرانبند از دیگر برنامه های سفر رئیس پلیس پیشگیری ناجا به استان کردستان بوده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟