رکنا: معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: با توجه به کاهش دید راننده در هوای بارانی، چراغ‌های وسیله نقلیه روشن باشد. همچنین لازم است رانندگان به‌طور ویژه‌ به علائم، تابلوها و خط‌کشی‌ها دقت کنند.

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی پلیس Police راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، سرهنگ مسعود جبارزاده معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس گفت: با توجه به اینکه در فصل پاییز هستیم و در روزهای گذشته شاهد بارش باران در شهر تهران بوده‌ایم، لازم است رانندگان محترم مواردی را هنگام رانندگی در باران رعایت کنند.

جبارزاده گفت: زمان سفر یکی از این موارد است. بدیهی است به‌طور میانگین سرعت تردد در معابر کاهش می‌یابد. رانندگان سفر خود را مدیریت کنند تا ناچار نشوند شتاب نموده و با سرعت بالا رانندگی کنند.

وی یادآور شد: مورد دیگر رعایت فاصله طولی مجاز است. به‌علت لغزندگی معابر در زمان بارندگی و کاهش اصطکاک بین لاستیک و سطح زمین، مسافت توقف بعد از ترمز افزایش می‌یابد. بنابراین لازم است که رانندگان این مورد را در نظر بگیرند و فاصله مجاز با خودروی جلویی را رعایت کنند.

جبارزاده همچنین اظهار داشت: رانندگان حتماً سرعت مجاز را رعایت نموده و حتی بهتر است با سرعت مطمئه حرکت کنند. از سالم بودن برف پاک کن‌ها اطمینان حاصل کنند و بررسی کنند که مخزن آب شیشه‌شور از حجم کافی مایع شست‌وشو برخوردار باشد. همچنین به‌نحوی محفظه هوای داخل اتاق تنظیم شود که از بخار گرفتن شیشه جلوگیری شود.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: با توجه به کاهش دید راننده در هوای بارانی، چراغ‌های وسیله نقلیه روشن باشد. همچنین لازم است رانندگان به‌طور ویژه‌ به علائم، تابلوها و خط‌کشی‌ها دقت کنند.

وی گفت: رانندگان از ترمزهای ناگهانی بپرهیزند، زیرا باعث سُر خوردن وسیله نقلیه می‌شود. همچنین رانندگان حتماً وضعیت عابرین پیاده و کسانی را که در اطراف معابر هستند در نظر بگیرند و در نحوه رانندگی خود لحاظ کنند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها