رکنا: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به توفیقات این پلیس از ابتدای سال جدید تا کنون گفت: از آغاز سال ۹۷، ۱۸۵ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که ۱۶ درصد افزایش در مقایسه با مدت مشابه را نشان می‌دهد.

به گزارش رکنا، سردار "محمد مسعود زاهدیان" در حاشیه کارگروه مبارزه با مواد مخدر Drugs غرب کشور در شهرستان ارومیه با اشاره به توفیقات پلیس Police مبارزه با مواد مخدر ناجا از آغاز سال جدید تا به امروز، اظهار کرد: از آغاز سال ۹۷، ۱۸۵ تن کشفیات مواد مخدر داشته ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۱۶ درصد افزایش داشته است.
وی در پاسخ به این سوال که پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با توجه به گرایش جوانان به مواد مخدر از نوع صنعتی خصوصا گل، چه برنامه‌هایی برای مقابله و پیشگیری دارد، گفت: پلیس در راستای وظایف سازمانی موظف است با شبکه‌ها و باند‌های تهیه و توزیع مواد مخدر برخورد کند که در همین راستا شناسایی‌هایی را در استان‌ها و شهر‌های مختلف انجام داده است.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با بیان اینکه تاکنون چندین شبکه فعال توزیع مواد افیونی در فضای حقیقی و مجازی شناسایی و با اشراف اطلاعاتی با آنان برخورد شده است، تاکید کرد: عناصری که در نقاط مختلف هم فعالیت دارند شناسایی و به سزای اعمالشان خواهند رسید؛ همچنین پلیس قطعا با هر نوع موضوع جدید در عرصه مواد مخدر قاطعانه برخورد می‌کند.
زاهدیان با اشاره به در پیش بودن سالروز جهانی مبارزه با مواد مخدر، برنامه‌ها و اقدامات پلیس به مناسبت این روز را اجرای برنامه امحاء مواد مخدر، برگزاری نشست‌های هیئت‌های اندیشه ورزی و برنامه‌های اطلاع رسانی از طریق نشست با اصحاب هنر Art و رسانه بیان کرد.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: امروز ایران به عنوان یکی از کشور‌های استکبار ستیز در عرصه مقابله جهانی با پدیده شوم مواد مخدر از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز نیرو‌های نظامی و انتظامی بسیاری را در حوزه مبارزه با قاچاق Contraband مواد مخدر تقدیم نظام اسلامی کرده است و این نشان می‌دهد امروز کشور ما وظیفه و رسالت خود را در مقابله و پیشگیری از مواد مخدر تمام و کمال انجام می‌دهد.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پایان مواد مخدر را حربه دشمنان برای آلوده کردن جوانان و تضعیف بنیان و نهاد خانواده‌ها دانست و خاطرنشان کرد: برای مبارزه جدی نیازمند بسیج همگانی، ارتقاء استراتژی فرهنگی و بالا بردن میزان آگاهی‌های عمومی هستیم و از رسانه‌های جمعی و دستگاه‌های دولتی و مهمتر از همه خود مردم انتظار داریم تا در این امر در کنار هم به مبارزه و مقابله با این بلای خانمانسوز بپردازند.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها