به گزارش رکنا، سردار محمد رضا مقیمی در جلسه قرارگاه مبارزه با کالای قاچاق Contrabandفرماندهی انتظامی استان فارس، با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان « سال حمایت از کالای ایرانی»، بیان کرد: مبارزه با کالای قاچاق در نیروی انتظامی به صورت جدی ادامه پیدا می کند.
وی ادامه داد: فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص مبارزه با کالای قاچاق و حمایت از کالای ایرانی خطاب به همه مردم و مسئولان است و مربوط به فرد خاصی نیست.
رئیس پلیس Police آگاهی ناجا تأکید کرد: مبارزه با موضوع کالای قاچاق از نخریدن کالای خارجی تا مبارزه بی امان با این موضوع در مرزهای کشور را شامل می شود و همه باید در این خصوص حساس باشند.
سردار مقیمی با اشاره به افزایش کشفیات کالای قاچاق در استان فارس نسبت به سال گذشته، افزود: در مجموع وضعیت آماری کشفیات کالای قاچاق در استان فارس مناسب است.
وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی جزء اولویت های اصلی در راستای مبارزه با کالای قاچاق است، تصریح کرد: اهتمام جدی و برنامه ریزی های لازم در راستای مبارزه با کالای قاچاق به صورت ویژه در دستور کار پلیس است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت های اساسی و مهم ناجا دانست و گفت: در این راستا حرکت جهادی و انقلابی در جهت مبارزه با این پدیده شوم مد نظر است.
سردار مقیمی در بخش دیگری از سخنان خود به کشفیات کالای قاچاق در سال ۹۶ اشاره کرد و افزود: ارزش ریالی کشفیات کالای قاچاق در سال گذشته نسبت به سال ۹۵ معادل ۵۱ درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه پرونده های بین ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان با افزایش ۳۹ درصدی روبرو بوده است، افزود: در سال ۹۵ تعداد سه هزار و ۲۳ پرونده و در سال ۹۶ چهار هزار و ۱۹۰ پرونده قاچاق تشکیل شده است.
رئیس پلیس آگاهی ناجا پرونده های تشکیل شده بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال ۹۶ را ۸۵۷ فقره عنوان کرد و گفت: این میزان نسبت به سال ۹۵، ۵۰ درصد افزایش داشته است.
در ابتدای این جلسه، فرمانده انتظامی استان فارس ضمن ارائه گزارشی مشروح از اقدامات و عملکرد پلیس استان در راستای مبارزه با کالای قاچاق، بر لزوم تعامل، هم افزایی و پرهیز از جزیره ای عمل کردن در این موضوع تأکید کرد.
سردار احمد علی گودرزی گفت: برای مبارزه اساسی با کالای قاچاق باید ساز و کارها و امکانات لازم فراهم شود و ساختار سازمانی در شهرستان ها پیش بینی شود.
وی در پایان بر لزوم استفاده از ظرفیت های موجود در جامعه و همچنین تجهیز ایست و بازرسی های پلیس در راستای مبارزه با کالای قاچاق تأکید کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟