رئیس پلیس فرودگاه خبر داد

رکنا: رئیس پلیس فرودگاه ها با اشاره به تردد برخی زائران عتبات عالیات از مرز هوایی، گفت:برای خروج هوایی زائران اربعین آمادگی کامل داریم.

به گزارش رکنا، سردار حسن مهری با اشاره به تردد برخی زائران عتبات عالیات از مرز هوایی، گفت:پلیس فرودگاه در راستای برگزاری مراسم بزرگ و معنوی اربعین با تمام ظرفیت برای برقراری نظم و امنیت در فرودگاه ها و خدمات دهی شایسته به زوار اقدام می کند.
وی با بیان اینکه بیش از 10 فرودگاه در عملیات اربعین مشارکت دارند، افزود : فرودگاه هایی چون امام ( ره )، اصفهان، تبریز، یزد، اردبیل، آبادان، ایلام، کرمان، گرگان، ساری و ... درگیر این ماموریت مهم هستند.
رئیس پلیس Police فرودگاه‌ها با اشاره به تمهیدات پلیس فرودگاه در راستای خدمات دهی شایسته به زوار عنوان کرد: در این ایام برخی از فرودگاه ها کمتر با عملیات های پروازی درگیر بودند بنابر این تصمیم گرفتیم از این فرودگاه ها به مراکزی که پرواز مستقیم به سرزمین عتبات انجام می شود و درگیر عملیات های پروازی بیشتری هستند، نیروی کمکی تزریق کنیم.
وی گفت: موج بازگشت مسافران از 24 ساعت قبل از اربعین تا 72 ساعت پس از آن ادامه دارد و در راستای خدمات دهی هم زمان با بازگشت مسافران نیز تمهیدات ویژه ای پیش بینی شده است.
این مقام عالی انتظامی با توصیه به زوار خاطر نشان کرد: در نگهداری مدارک زیارتی اعم از گذرنامه، ویزا و بلیت، نهایت دقت را داشته باشند و از اعتماد به افراد ناشناس جدا خودداری کنند، از تاکسی های مصوب فرودگاه برای تردد استفاده کنند و از اعتماد به افرادی که به عنوان مسافر کش در اطراف فرودگاه تردد دارند، پرهیز کنند.
وی با بیان اینکه خرید بلیت از آژانس های معتبر و مجوز دار اولین اقدام در جهت آسودگی خاطر است، افزود: با تشدید اقدامات انتظامی و هوشیاری پلیس فرودگاه خوشبختانه در این ایام مورد مشکوکی گزارش نشده است.
رئیس پلیس فرودگاه های کشور به تجهیز فرودگاه ها به دوربین های مجهز اشاره کرد و افزود: در مواردی سال گذشته جابجایی چمدان یا ساک های مسافری نیز گزارش شد که با بررسی توسط دوربین های مدار بسته موضوع حل شد.
وی با اشاره به تمرکز پلیس فرودگاه بر تقویت ایستگاه های بازرسی گفت: در این راستا علاوه بر راه اندازی و فعال سازی ایستگاه های بازرسی دائم و موقت، نیروهای مجرب و حرفه ای در ورودی و خروجی فرودگاه ها برای کنترل تردد ها به کارگیری شده اند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها