به گزارش رکنا، سردار احمد طاهری اظهار داشت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با اشراف اطلاعاتی خود اعضای یک باند مسلح و سازمان یافته قاچاق را که قصد انتقال چهار محموله مواد مخدر از شهرستان‌های شمالی و جنوبی استان به مرکز کشور را داشتند، شناسایی کردند.

فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان افزود: در این رابطه مأموران انتظامی شهرستان سراوان در قالب چند تیم عملیاتی با رصد منطقه و انجام یک سری اقدامات تخصصی، یک تیم از اعضای این باند قاچاق را که با یک دستگاه خودرو وانت تویوتا، در حال جا به جایی محموله مواد مخدر در محور "گدار ناهوک" بودند، شناسایی کرده و به آنها دستور ایست دادند.

تیراندازی سوداگران مرگ  به سمت پلیس

وی ادامه داد: سوداگران مرگ که خود را در محاصره پلیس دیدند با تیراندازی سمت مأموران قصد فرار از محل را داشتند که بر اثر آتش پرحجم تکاوران پلیس، عرصه را برخود تنگ دیدند و با رها کردن خودروها سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

سردار طاهری خاطرنشان کرد: در ادامه این عملیات‌ها، جان بر کفان پلیس مبارزه با مواد مخدر در بازرسی از خودروهای توقیفی در شهرستان‌های زاهدان، ایرانشهر، هیرمند و نیمروز یک تیم دیگر از این باند قاچاق را که به وسیله دو دستگاه خودروی وانت تویوتا و یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 و یک دستگاه موتورسیکلت در حال انتقال مقادیری مواد افیونی بودند، شناسایی کرده و تحت نظر قرار دادند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان بیان کرد: طی عملیات‌های همزمان در شمال و جنوب استان 8 نفر از سوداگران مرگ دستگیر شدند و در بازرسی از خودروی توقیف شده از قاچاقچیان 643 کیلوگرم مواد افیونی شامل 592 کیلو تریاک و 51 کیلوگرم هروئین کشف شد.

سردار طاهری با اشاره به اینکه طی انهدام این باندها در مجموع 643 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک و هروئین کشف شده، گفت: نیروی انتظامی با تمام توان در گلوگاه‌ها و ورودی‌های قاچاق مواد مخدر استان حضور فعال دارد و در راه مبارزه با قاچاق مواد مخدر از هیچگونه تلاشی دریغ نخواهد کرد.

کدخبر: 809748
آیا این خبر مفید بود؟