کلاهبرداری با جعل اسناد اداره اوقاف

جعل اسناد مسئله مهمی در حوزه قوانین و مقررات حقوقی است. جعل اسناد برای اقدام به زمین خواری یکی مسائلی است که پیگیری این جعل اسناد در دستور کار پلیس قرار گرفته است.جعل اسناد به دست افراد سودجو و کلاهبردار انجام می گردد. آمار جعل اسناد با هدف زمین خواری هر روزه رو به افزایش است.

به گزارش رکنا، رئیس‌ پلیس آگاهی استان کرمان گفت: اعضای یک باند کلاهبرداری با جعل اسناد رسمی اداره اوقاف اقدام به زمین خواری به ارزش 100 میلیارد ریال در شهر کرمان کردند.

سرهنگ"یداله حسن‌پور"در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت: در پی اخبار منابع اطلاعاتی مبنی بر فعالیت یک شبکه منسجم و سازمان یافته جعل، کلاهبرداری و فروش اراضی وقفی و دولتی از این طریق،  بررسی و کشف آن در دستور کار کارآگاهان اداره عملیات ویژه پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان با انجام  اقدامات فنی و تعقیب و مراقبت های شبانه روزی سر شبکه این باند را که فردی سابقه دار بود شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در شهر کرمان هنگام جعل یک سری از بنچاق های اراضی دولتی دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان همچنین با اشاره به دستگیری 3 نفر دیگر از اعضای این باند بیان داشت: 2 نفر از این متهمان مادر و پسر بودند و هنگام کلاهبرداری و معامله بخشی از اراضی دولتی و وقفی با اسناد مجعول در شهر کرمان دستگیر شدند.

سرهنگ حسن پور در پایان خاطر نشان کرد: در تحقیقات ماموران 30 فقره جعل اسناد رسمی و اوراق اداره اوقاف به ارزش 100 میلیارد ریال کشف شد و تحقیقات در خصوص سایر جرایم آنان و شناسایی افراد مرتبط با این پرونده و مال باختگان ادامه دارد.

آیا این خبر مفید بود؟