راز پولشویی باند بزرگ مواد مخدر باهوشیاری پلیس در بیرجند برملا شد

به گزارش رکنا، سرهنگ حسن شجاعی نسب اظهار داشت: با دریافت گزارشی از مراجع قضائی مبنی بر اینکه اعضای یکی از باندهای معروف قاچاق مواد مخدر که به اتهام حمل مواد افیونی در زندان به سر می‌برند دارای اموال و دارایی‌های بسیاری هستند و این در حالی است که هیچ فعالیت اقتصادی انجام نداده‌اند که این موضوع توسط مأموران پلیس پیگیری شد.

جانشین انتظامی خراسان جنوبی بیان داشت: با توجه به عدم فعالیت اقتصادی قاچاقچیان دستگیر شده به نظر می‌رسید این اموال از راه قاچاق مواد مخدر حاصل شده که شناسایی این اموال توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی خراسان جنوبی پیگیری شد.

سرهنگ شجاعی نسب افزود: مأموران با بهره‌گیری از امکانات فنی، استعلامات لازم و بررسی حساب‌های متهمان و نزدیکان آن‌ها، چندین حساب با تراکنش‌های بالا شناسایی کردند که در تمامی این حساب‌ها وجوه به صورت کارت به کارت واریز و برداشت شده و در یک لحظه در چندین حساب جا به جا و منتقل شده بود.

وی تصریح کرد: مأموران با بررسی دقیق‌تر حساب‌ها، بررسی اسناد و مدارک و کارت‌های کشف شده از متهمان در زمان دستگیری به این نتیجه رسیدند که تمامی این حساب‌ها در اختیار متهمان بوده و نقل و انتقال وجوه از عوائد نامشروع حاصل از خرید و فروش مواد مخدر حاصل شده که رقم آن بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال است.

سرهنگ شجاعی نسب تصریح کرد: در ادامه بررسی این پرونده، ۲ دستگاه خودروی سنگین و ۲ دستگاه خودروی سواری کشف شد که گزارشی در خصوص اموال و دارایی‌های متهمان به مراجع قضائی ارسال و این اموال با دستور مقام قضائی توقیف شد.

آیا این خبر مفید بود؟