کلاهبرداری به بهانه فروش لوازم آرایشی و بهداشتی / در استان فارس فاش شد

به گزارش رکنا، سرهنگ "حشمت سلیمانی" بیان کرد: 2 نفر از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا اظهار داشتند در سایت دیوار با مشاهده آگهی فروش لوازم بهداشتی و آرایشی مبلغ 100 میلیون ریال بابت بیعانه پرداخت و پس از دریافت وجه فرد مذکور دیگر جوابگو تماس تلفن نبوده است که بررسی موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را شناسایی و وی را در یکی از محله‌های شیراز دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا استان تصریح کرد: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد متهم با درج آگهی‌‌های دروغین در سایت‌های واسطه گر مبلغ 3 میلیارد ریال از 14 نفر دیگر کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ "سلیمانی" تصریح کرد: متهم در اظهارات خود هدف از این کار را کسب درآمد بیان داشت و در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به عنوان پیش پرداخت می‌کنند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی‌ها را نخورند و تا زمان دریافت کالا و یا انجام خدمات از طرف فرد درج کننده آگهی مبلغ یا مبالغی را واریز نکنند، از شهروندان خواست در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir و یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟