بازگشت پول های میلیاردی برداشت شده از حساب 53 تهرانی به حسابشان

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" رئیس پلیس فتا تهران گفت: در هفته گذشته 53 تن از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و اظهار کردند، بدون اینکه اطلاعات کارت عابر بانک خود را در اختیار فرد دیگری قرار بدهند، مبالغی از وجوه شان کسر و به حساب سایر افراد انتقال یافته است.

خالی کردن حساب بانکی به شیوه فیشینگ

وی با اشاره به اینکه تیم های مختلفی از کارآگاهان اداره مبارزه با جرائم رایانه ای پلیس فتا مسئولیت پرونده ها را بر عهده گرفتند، عنوان کرد: در رصد و پالایش اطلاعاتی مشخص شد که این موارد برداشت غیر مجاز از حساب شهروندان بوده و از طریق کپی کارت بانکی و سرقت داده ها و اطلاعات بانکی ( فیشینگ ) انجام شده است.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ابراز داشت: کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند با مسدودسازی سریع حساب های مقصد و ردیابی مبالغ سرقتی، 8 میلیارد و 300 میلیون ریال وجوه کسر شده از حساب 53 مال باخته را قبل از خروج از چرخه بانکی با هماهنگی های قضائی به آنان مسترد کنند.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه تعدادی از متهمان پرونده ها شناسایی و دستگیر شده اند، تصریح کرد: شناسایی و دستگیری دیگر عوامل این کلاهبرداری ها در دست بررسی است و تحقیقات پلیسی برای کشف جزئیات پرونده کماکان ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟