پایان سرقت های سریالی دزدان مشهدی /  سارقان شکار دوربین های مداربسته شدند

ماموران پلیس مشهد در عملیات های غافلگیرانه 3 سارق سابقه دار را که در مشهد دست به موبایل قاپی و سرقت موتور سیکلت می زدند دستگیر شدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ عباس صارمی ساداتی فرمانده انتظامی مشهد در تشریح جزئیات این پرونده گفت: مرحله اول این عملیات ضربتی از سوی مأموران دایره تجسس کلانتری شهید آستانه‌پرست اجرا شد که در آن 2سارق سریالی موتورسیکلت دستگیر شدند.

سارق جوان شکار دوربین مداربسته شد

سرهنگ عباس صارمی ساداتی بیان کرد: این عملیات در حالی در دستور کار مأموران ما در کلانتری شهید آستانه‌پرست قرار گرفت که از چندی پیش گزارش‌های مردمی مبنی بر سرقت‌های موتورسیکلت به سامانه فوریت‌های پلیسی 110 اعلام شده بود. تیم‌های رسیدگی‌کننده به این پرونده در همان تحقیقات اولیه خود به سرنخ‌هایی از متهمان این پرونده دست یافتند و با استفاده از تصاویر چند دوربین مداربسته چهره فرضی یکی از این افراد را ترسیم کردند.

این مقام ارشد انتظامی مشهد ادامه داد: مأموران دایره تجسس کلانتری حین گشت‌زنی در یکی از خیابان‌های تحت حفاظت خود به مردی جوان که در اطراف یک دستگاه موتورسیکلت پرسه‌زنی می‌کرد، مشکوک شدند و او را زیر نظر گرفتند. مرد جوان غافل از اینکه زیر ذره‌بین مأموران قرار دارد مشغول بازکردن قفل و زنجیر یک دستگاه موتورسیکلت پارک شده کنار خیابان بود که در این لحظه ضابطان قضایی سر رسیده و او را دستگیر کردند.

سرهنگ صارمی به اقرار متهم به دام افتاده و بزه انتسابی‌اش اشاره کرد و گفت: در بازرسی اولیه از این متهم 25 ساله یک شاه‌کلید کشف شد. این فرد در تحقیقات اولیه ضمن لو دادن همدستش به بزه انتسابی خود اعتراف کرد و گفت که قصد سرقت موتورسیکلت مورد نظر را داشته است. مأموران کلانتری شهید آستانه‌پرست با در دست داشتن این سرنخ وارد عمل شدند و دیگر متهم این پرونده را در داخل خانه ای واقع در محدوده بولوار مصلی شناسایی و دستگیر کردند و در بازرسی از مخفیگاه این سارق حرفه‌ای نیز یک موتورسیکلت سرقتی کشف شد.

رئیس پلیس مشهد بیان کرد: متهمان به دام افتاده در اظهارات خود تاکنون به 20 فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کرده‌اند و تحقیقات برای کشف اقدامات مجرمانه آن‌ها و همچنین شناسایی و دستگیری مال‌خران اموال مسروقه این پرونده ادامه دارد.

دستگیری موبایل قاپ حرفه ای در مشهد

سرهنگ صارمی در ادامه به دومین عملیات عوامل انتظامی مشهد اشاره کرد و گفت: در این عملیات مأموران دایره تجسس کلانتری میرزا کوچک‌خان از طریق مرکز پیام 110 به خبری دست یافتند که نشان از قاپ‌زنی در یکی از خیابان‌های حوزه استحفاظی آن‌ها داشت. مأموران به محض اعلام گزارش اعزام شدند و در تحقیقات ابتدایی خود با همکاری شهروندان وظیفه‌شناس، عامل این سرقت که نوجوانی هفده‌ساله بود را شناسایی کردند و در اقدامی ضربتی به دام انداختند.

فرمانده انتظامی مشهد بیان کرد: سارق به دام افتاده در بازجویی پلیسی ضمن قبول جرم همدست خود را که با او مرتکب این سرقت‌ ها شده بود معرفی کرد. او و همدستش در آخرین سرقت خود در خیابان شهید علیمردانی گوشی تلفن همراه زنی جوانی را از دستش چنگ زده و متواری شده بودند. تحقیقات پلیس برای دستگیری متهم فراری این پرونده و کشف دیگر سرقت‌ های آن‌ها ادامه دارد.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

مهدی قرآنی

آیا این خبر مفید بود؟