پایان کلاهبرداری به بهانه فروش خودروی لیزینگی

3 مرد با راه اندازی یک شرکت پوشالی به بهانه فروش خودروی لیزینگی دست به کلاهبرداری می زدند.

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: 14 دی ماه پرونده ای به دادخواهی یک شهروند خانم از دادسرای ناحیه 14 محلاتی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد، محتوای پرونده حکایت از آن داشت که خانم شاکی، قصد خرید یک خودرو 207 از طریق شرکتی تحت عنوان لیزینگ در آدرس پیروزی را داشته است که پس از عقد قرارداد و پرداخت مبلغ 31 میلیون تومان خبری از تحویل خودرو نمی شود که با مراجعه به آدرس شرکت متوجه می شود که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است و شرکت دیگر فعالیتی ندارد.

کلاهبرداری در پوشش شرکت لیزینگ خودرو

وی عنوان کرد: با شروع تحقیقات در فاصله زمانی کوتاهی پرونده های مشابه دیگری علیه شرکت مذکور به دست رسید که به دلیل اهمیت یافتن موضوع، کشف حقیقت و شناسایی متهمان در اولویت و دستور کار کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه ششم آگاهی قرار گرفت.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی ابراز داشت: در همین ارتباط با جمع آوری مدارک و مستندات از شاکیان و انجام استعلامات مربوطه و تحقیقات میدانی، مشخص شد شرکت مورد نظر بدون انجام تشریفات قانونی و از طریق حضور در دفتر خانه اسناد رسمی به 3 نفر به اسامی سهراب – احمد و اکبر انتقال یافته است که تصاویر افراد یاد شده استخراج و به رویت شاکیان پرونده رسید که همگی بیان داشتند صاحبان عکسها همان متهمان پرونده هستند.

دستگیری کلاهبرداران حرفه ای

این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از شناسایی هویت متهمان با بهره مندی از تمامی ظرفیت های پلیسی و اقدامات علمی آدرس سهراب در تهرانسر شناسایی شد که بعد از اخذ دستور قضایی وی طی یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شد و در بازجویی ضمن اعتراف به کلاهبرداری بیان داشت متهم احمد با تهیه امور مربوط به دفتر و اکبر با در اختیار گرفتن وجوه مالباختگان و کلاهبرداری با وی همدست بوده اند.

کنجوریان افزود: تحقیقات برای دستگیری متهمان دیگر ادامه یافت و در همین راستا مشخص شد متهمان اقدام به خرید سکه طلا از صرافی ها نیز کرده اند که با هماهنگی مقام قضایی هر دوی آن ها در عملیات های جداگانه دستگیر شدند .

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفتک متهمان با صدور قرار مناسب روانه زندان شده و پرونده تکمیلی با شناسایی یازده نفر دیگر از شاکیان به ارزش تقریبی نیم میلیارد تومان، در اختیار مقام قضایی قرار گرفت.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟