دستگیری ماموران قلابی پایتخت در کرج

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "حیدر گودرزی" سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران گفت: با دریافت چند فقره پرونده با موضوع زورگیری تحت پوشش مامور از اتباع افغانی در حوزه شهرستان ری، بررسی موضوع در اختیار تیم عملیات مبارزه با سرقت های خاص پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران قرار گرفت.

وی بیان داشت: در تحقیقات پلیسی مشخص شد سارقان با استفاده از یک دستگاه خودروی پراید تیره رنگ به افراد رهگذر که عموماٌ اتباع افغانی می باشند مراجعه و با معرفی خود بعنوان مامور و بازرسی بدنی آنان، تلفن همراه، کارت های بانکی و وجوهات نقدی آنان را به زور سرقت و متواری می شوند.

شکار ماموران قلابی در دوربین های مداربسته

سرپرست پایگاه نهم پلیس آگاهی تهران بیان داشت: کارآگاهان با مراجعه به محل های سرقت موفق شدند تصویر یکی از سارقان را بدست آورند و در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت وی را به نام سروش شناسایی کردند و در بررسی های بعدی به دست آمد که متهم سابقه دار بوده و در کرج و تهران با همین عنوان مجرمانه به دفعات مختلف دستگیر شده است.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی مشخص شد که سروش با همکاری 2 تن از همدستانش سرقت ها را انجام می دهد، ابراز داشت: مخفیگاه متهمان در حوالی شهرستان کرج شناسایی و نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس شد.

دستگیری ماموران قلابی در کرج

وی اظهار کرد: تیمی از کارآگاهان پس از اخذ نیابت قضایی، 27 آبان ماه به شهرستان کرج اعزام و در یک عملیات پلیسی موفق شدند همدستان سروش را دستگیر ولی متاسفانه سروش در محل حضور نداشت؛ و در بازرسی از مخفیگاه متهمان 9 دستگاه انواع تلفن همراه و مقادیری مدارک مربوط به سایر افراد کشف و متهمان درهمان لحظات اولیه دستگیری به سرقتی بودن اموال کشف شده معترف شدند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه تا کنون متهمان به بیش از ده فقره سرقت تحت پوشش مامور به همکاری همدستانش اعتراف کردند، گفت: 9 تن از مال باختگان، متهمان را بعنوان سارق اموال خود شناسایی کرده اند.

سرپرست پایگاه نهم پلیس اگاهی در پایان با بیان اینکه دستگیری متهم سوم پرونده در دستور کار قرار دارد، گفت: هر دو سارق با دستور قضائی در اختیار این پایگاه برای تکمیل تحقیقات پلیسی قرار دارند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟