این زن و مرد پلید را می شناسید ؟ / پلیس کمک خواست + عکس چهره باز

به گزارش رکنا ، با تلاش کارآگاهان پلیس آگاهی استان اعضای باند سارقان منزل که اقدام به ۱۱۰ میلیارد ریال سرقت از منازل مسکونی در استان های “البرز”، “تهران”، “زنجان”، “قم” و “مازندران”، کرده اند، شناسایی و دستگیر شدند.

 سرهنگ محمد نادربیگی با اعلام این خبر گفت: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در مناطقی از “عظیمیه”، “اسلام آباد” و شهرستان “فردیس” به شیوه تخریب توپی قفل در و بالکن رویی و اعلام شکایت شهروندان در این خصوص، رسیدگی به این پرونده ها در اختیار تیم ویژه ای از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی استان البرز قرار گرفت.

این زن و مرد را شناسایی کنید / آنها سارقان میلیاردی بودند

وی افزود: کارآگاهان با بررسی صحنه های سرقت و انجام تحقیقات میدانی، موفق به شناسایی یکی از متهمان شدند که در بررسی سوابق وی محرز شد که نامبرده بیش از ۱۴ فقره سابقه کیفری سرقت و قتل دارد و در حال حاضر با همدستی یک خانم پس از شناسایی منازل خالی از سکنه و با استفاده از خودروهای پژو پارس و سمند اقدام به سرقت از منازل می کنند.

سرهنگ نادربیگی بیان داشت: دستگیری متهم به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت تا اینکه پس از چندین روز تلاش شبانه روزی کارآگاهان، رد متهم در شهرستان “ملارد” استان “تهران” شناسایی و کارآگاهان پس از دریافت نیابت قضائی به آن جا اعزام و طی یک عملیات غافلگیرانه نامبرده به همراه همدستش در منزل دستگیر و در بازرسی از آن جا تعداد زیادی اموال سرقتی شامل فرش دستباف، لوازم خانگی، کفش، پوشاک، نقره، کوله پشتی، ساعت مچی و اشیاء قیمتی کشف شد.

این مقام انتظامی افزود: متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی در ابتدا منکر هرگونه جرمی شد اما در مواجهه با مدارک و مستندات موجود به ناچار لب به اعتراف گشوده و اقرار کرد که با تشکیل یک باند ۴ نفره اقدام به ۷۰ فقره سرقت از منازل مسکونی به شیوه تخریب در منزل و بالکن رویی در شهرهای مختلف از جمله “کرج”، “زنجان”، “قم” ،”تهران” و مازندران کرده اند.

وی با بیان این که ارزش اموال مسروقه ۱۱۰ میلیارد ریال برآورد شده است گفت: محل های سرقت توسط متهمان بازسازی و تعدادی از شکات نیز شناسایی شدند که شکایت آن ها در حال رسیدگی است.

این مقام انتظامی با بیان این که متهمان برای ادامه تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی استان البرز قرار دارند اظهار داشت : تلاش برای شناسایی سایر متهمان و مالخران ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان گفت: با حکم دادستان عمومی و انقلاب استان البرز، تصویر بدون پوشش متهمان در رسانه ها منتشر تا چنانچه افرادی به این شیوه مورد سرقت قرار گرفتند به پلیس آگاهی استان البرز واقع در کرج- میدان طالقانی- ابتدای بلوار تعاون مراجعه کنند.

سرهنگ نادربیگی با اشاره به این که شهروندان می توانند جهت شناسایی اموال خود به سامانه نما مراجعه کنند و شماره سریال اموال به سرقت رفته خود را به این سامانه اعلام کنند تا از طریق پلیس آگاهی به آن ها اطلاع رسانی شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟