دهیاران و شوراهای روستایی متخلف بابل زیر ذره بین قانون

به گزارش رکنا ، دادستان شهرستان بابل گفت: اگر برای ساخت‌وسازهای غیرمجاز خدمات برق، آب، گاز و سایر موارد به فرد متخلف داده شود با مدیر مربوطه برخورد قانونی خواهد شد، نسبت به تخلفات برخی از دهیاران و شوراهای روستاهایی که خودشان به‌طور به خرید و فروش املاک می‌کنند تشکیل پرونده دادیم.

حجت‌الاسلام اسماعیل ملاکریمی اظهار کرد: طی بازدیدی که هفته‌های اخیر، تیم دادستانی و همکاران قضایی در سطح شهرستان بابل و بخش‌های تابعه داشتیم متاسفانه شاهد تضییع حقوق بیت‌المال بودیم.

وی با اشاره به اینکه این عوامل به خاطر کم‌کاری مسؤولان اجرایی شهرستان و عدم نظارت آنها است، گفت: در بخش ساخت و سازهای غیرمجاز، شاهد تغییر کاربری‌ زمین‌های کشاورزی، ساخت‌وساز در اراضی ملی و خارج از بافت روستاها هستیم.

ملاکریمی متذکر شد: متاسفانه برخی از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها با ایجاد بنگاه‌های معاملاتی مسکن نسبت به خرید و فروش این دست از زمین‌ها در روستا می‌کنند، آیا کار دهیار و شورا خرید و فروش زمین‌های اراضی ملی در روستاها است و یا اینکه به زمین‌های خارج از بافت مجوز ساخت و ساز بدهند؟

دادستان شهرستان بابل یادآور شد: به‌تازگی در یکی از روستاهای بخش بابلکنار شاهد نصب تابلوهای غیرمجاز در اراضی ملی توسط دهیاری روستا بودیم، به مسؤولان مربوطه بخشداران، دهیاران، شوراها، شهرداران، روسای اداره منابع طبیعی، جهادکشاورزی و اتحادیه املاک شهرستان هشدار می‌دهم که در موارد ذکر شده نظارت بیشتری داشته باشند.

این مسوول تاکید کرد: اگر برای ساخت‌وسازهای غیرمجاز خدمات برق، آب، گاز و سایر موارد به فرد متخلف داده شود با مدیر مربوطه برخورد قانونی خواهد شد، نسبت به تخلفات برخی از دهیاران و شوراهای روستاهایی که خودشان به‌طور به خرید و فروش املاک می‌کنند تشکیل پرونده دادیم.

برداشت غیرمجاز ماسه از اراضی کشاورزی

وی اضافه کرد: در روستای گنج‌افروز چند شرکت برداشت شن و ماسه و سنگ‌شکن فعالیت دارند که متاسفانه برداشت غیرمجاز ماسه از اراضی کشاورزی باعث شد که این زمین‌ها تبدیل به تالاب شود، استقرار دستگاه سنگ‌شکن الزامی ندارد و باید دستگاه از آن مکان منتقل شود.

ملاکریمی ضمن تشکر از هیأت‌های مذهبی، حسینیه‌ها، روسای سازمان تبلیغات شهرستان و استان که با رعایت کامل پروتکل بهداشتی عزای امام حسین (ع) را برپا کردند، گفت: تعبیر ما این است که امام حسین (ع) بعد هزار و ۴۰۰ سال، چراغ خیمه خودش را خاموش کرد و گفت هرکس می‌خواهد این مجالس را ترک کند مانعی ندارد.

دادستان شهرستان بابل در پایان گفت: این جوانان حسینی که امسال در این شرایط با توجه به محدودیت‌هایی که وجود داشت هیأت را بر پا داشتند، این جوانان همان افرادی هستند که حسین (ع) شب عاشورا همه اصحاب خود را جمع کرد و بیعت خود را از آنان برداشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟