به گزارش رکنا، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" در تشریح این خبر گفت: شانزدهم مردادماه در رصدهای هوشمند مهندسان پلیس فتا مشخص شد که فردی با افتتاح کانالی در تلگرام شبکه های اجتماعی در حال توزیع و فروش داروهای نایاب و قاچاق می باشد که بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی بیان داشت: بررسی های اولیه نشان از این داشت که مدیر کانال بدون داشتن مجوز به عرضه داروهای خاص و نایاب به خانواده بیماران می پردازد و ایشان متصدی واحد صنفی در عرضه پوشاک می باشد.

وی با بیان اینکه مخفیگاه و هویت وی توسط کارآگاهان پلیس فتا شناسایی شد، گفت: نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و دستور دستگیری وی و بازرسی از مخفیگاهش اخذ شد.

سرهنگ گودرزی ابراز داشت: روز گذشته تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم اعزام و موفق شدند متهم را دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه وی تعداد دو آمپول کمیاب در درمان کرونا را کشف که متهم مدعی بود از کشورهای همسایه به صورت قاچاق وارد کرده است.

این مقام سایبری تصریح کرد: علاوه بر داروهای اشاره شده، از مخفیگاه متهم تعداد زیادی مهر پزشکی کشف و متهم به همراه اموال کشف شده به پلیس فتا انتقال یافت.

وی بیان کرد: متهم در اظهارت خود توضیح داد، شغل اصلی ایشان فروش لباس می باشد و به طمع کسب مال کانال تلگرامی در فضای مجازی ایجاد و به فروش اقلام داروئی پرداخته است.

این مقام پلیسی تصریح کرد: با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم به همراه اقلام مکشوفه برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضائی قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا خاطر نشان کرد: برخی از افراد صرفا به قصد کلاهبرداری اقدام به تبلیغ جهت فروش محصولات داروئی در فضای مجازی می کنند و پس از دریافت وجه هیچگونه خدمتی ارائه نمی دهند ، در برخی از تبلیغات دیگر نیز مشاهده گردیده که داروهای تحویل شده ناسازگار با شرایط بیمار بوده به گونه ای که در مواردی باعث بستری شدن استفاده کنندگان این داروها در بیمارستان شده است و یا داروها در شرایط غیر استاندارد نگهداری می شدند، شهروندان مد نظر داشته باشند هرگونه فروش اقلام دارویی در فضای مجازی ممنوع بوده و با متخلفان برخورد قضائی صورت خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: چنانچه شهروندان در فضای مجازی با مواردی از این قبیل تبلیغات مشاهده کردند حتما همکاران بنده را از طریق مرکز فوریت های سایبری به نشانی www.cyberpolice.ir مطلع کنند تا موضوع مورد بررسی قرار بگیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟