مددجویان داوطلب اوین و تهران بزرگ در کنکور سراسری شرکت کردند

به گزارش رکنا به نقل از اداره کل زندان‌های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب مدیرکل زندان‌های استان تهران با اعلام این خبر گفت: هیچ منع و محدودیتی برای حضور مددجویان در آزمون های سراسری وجود ندارد و امکان ادامه تحصیل نیز در دوران حبس وجود دارد.

حیات الغیب خاطرنشان کرد: یکی از مددجویان این بازداشتگاه که داوطلب شرکت در کنکور تجربی سراسری بود، همزمان با داوطلبان سراسر کشور به رقابت علمی پرداخت تا توانایی خود را در ورود به جامعه پزشکی محک بزند.

وی افزود: مددجوی دیگری نیز که در ندامتگاه تهران بزرگ دوران محکومیتش را می گذراند، در آزمون کارشناسی ارشد شرکت نمود و در هر دو رقابت کهبا رعایت کامل پروتکل های بهداشتی ، نمایندگان سازمان سنجش حضور داشتند.

حیات الغیب گفت: چنانچه مددجویان در این آزمون موفق شود و طی سال تحصیلی نیز زندانی باشند، تمام امکانات مانند تهیه کتب، جزوات و حضور اساتید در زندان جهت برگزاری کلاس های درسی وجود دارد و تحصیل شان را ادامه می دهند.

بر اساس گزارش اداره کل زندان‌های استان تهران، علاوه بر این، مراکز دانشگاهی پیام نور و علمی کاربردی در زندان‌های استان دایر می باشد و تمام مددجویان بدون هیچ تبعیضی می توانند ادامه تحصیل دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟