برگزاری جلسه دادرسی الکترونیکی بین دادگستری تهران و زندان مشهد

به گزارش رکنا به نقل از روابط عمومی و رسانه دادگستری کل استان تهران، در راستای برنامه‌های تحولی دادگستری تهران؛ جلسه رسیدگی به یک پرونده کلاهبرداری از مجتمع قضایی ولیعصر تهران با زندان مرکزی مشهد به صورت برخط برگزار شد.

طی این جلسه دادگاه مجازی که به ارتکاب جرم مشارکت در کلاهبرداری مورد رسیدگی قرار گرفت، از طریق ارتباط الکترونیک امن و تحت شبکه داخلی قوه قضائیه با حضور شاکی و متهم، مستقر در زندان مرکزی مشهد برگزار شد.

در ابتدای جلسه روح الله حسین زاده، رییس شعبه 1024 کیفری دو تهران با بیان و تذکر مفاد و مقررات قانونی و تفهیم اتهام به متهم به استماع اظهارات طرفین پرونده پرداخت و به دنبال آن آخرین دفاع را از متهم اخذ و در نهایت قرار تامین کیفری مربوطه را صادر نمود.

استفاده از سامانه‌های مخابراتی و رایانه‌ای از مواردی است که در قانون آیین دادرسی کیفری جدید مورد تاکید قرار گرفته و استناد قانونی استفاده از ویدئو کنفرانس در برگزاری جلسات دادگاه به مواد ۱۷۵ و ۶۵۹ قانون آیین دادرسی کیفری و همچنین ماده ۲۵ آیین نامه نحوه استفاده از سامانه‌های رایانه‌ای و مخابراتی باز می‌گردد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟