فروش خودروهای سرقتی با جعل سند / سارق حرفه ای سند نمره می کرد + عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "شمس الدین میرزکی" معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران گفت: یکی از شیوه های سارقان حرفه ای خودرو ایجاد تغییرات در ارکان اساسی خودرو های مسروقه و سوء استفاده از اسناد و مدارک خودرو های تصادفی و فروش خودرو های مسروقه به عنوان خودروهای سالم می باشد.

وی افزود : اخیراً در روند نظارت بر وضعیت خرید و فروش خودروهای تصادفی کارآگاهان با فروش فوری یک دستگاه خودروی پژوپارس مستقر در یکی از پارکینگ های عمومی می شوند و در ادامه بررسی ها مشخص که خودرو در یکی از شهرستان های غربی کشور در حال تردد است.

کارآگاه میرزکی بیان داشت: با هماهنگی قضائی خودرو در شهرستان مربوط توقیف و برای بررسی های بیشتر به پلیس آگاهی تهران انتقال و مشخص شد که خودرو فاقد اصالت بوده و ارکان آن غیر فابریک و با پلاک اصلی آن دارای سابقه ثبت سرقت در سال 1397 در تهران می باشد .

این مقام انتظامی ابراز داشت: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متصرف خودرو، آن را از فردی به نام کریم خریده است و در بررسی سوابق وی به دست آمد که کریم سابقه دار بوده و دارای سوابق متعدد کیفری است.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه کریم با هماهنگی قضائی دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال یافت، اظهار داشت: متهم در تحقیقات مقدماتی به جرم ارتکابی اعتراف و خرید خودروی تصادفی و فروش خودروی مسروقه با مدارک خودروی تصادفی اعتراف کرد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه کارآگاهان سه خودروی سرقتی دیگر که کریم به هیمن شیوه فروخته شده بود، شناسایی و توقیف کردند، گفت: معمولا این نوع جرائم به صورت باندی انجام می شود. شناسایی و دستگیری سایر اعضای باند و کشف جرائم احتمالی در دستور کار قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟