رمال فضای مجازی به دام افتاد / پلیس ایلام فاش کرد

کلاهبرداری که با شیوه رمالی در ایلام از مردم اخاذی می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش رکنا، رئیس پلیس فتا ایلام از شناسایی عامل کلاهبرداری از شهروندان به شیوه رمالی و دعانویسی در ایلام خبر داد.

سرهنگ "علی جمالی" رئیس پلیس فتا ایلام در این خصوص گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان و طرح شکایت مبنی بر کلاهبرداری یک رمال و فالگیر از وی در سایت دیوار پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

وی افزود: بررسی‌های اولیه و تحقیقات مقدماتی از شاکی نشان داد شخصی با درج آگهی تحت عنوان فالگیری و دعانویسی در سایت دیوار و با ادعای برطرف کردن مشکلات مردم با آن‌ها ارتباط و پس از واریز وجه به حساب وی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

رمال فضای مجازی دستش پیش پلیس ایلام رو شد

سرهنگ جمالی ادامه داد: شناسایی عامل انتشار دهنده آگهی در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت و پس از هماهنگی با مراجع محترم قضایی متهم شناسایی و پس از پذیرفتن جرم ارتکابی، پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی گردید.

این مقام مسئول بیان داشت : در این روش کلاهبرداری افراد کلاهبردار در فضای مجازی با درج آگهی‌های تبلیغاتی جعلی و سوء استفاده از اعتقاد کاربران به دنبال کسب منافع مالی هستند.

رئیس پلیس فتا ایلام توصیه کرد: شهروندان مراقب کلاهبردارن در فضای مجازی باشند و والدین گرامی نیز با نظارت بیشتر بر فرزندان خود خصوصاً نوجوانان و جوانان مراقبت‌های لازم را در این خصوص به عمل آورند.

این مقام مسئول از عموم مردم خواست : در صورت مواجهه با چنین مواردی، موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارشات مردمی به همکاران ما اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟