بازگشت ۱۲ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی

به گزارش رکنا، آقای غلامحسین اسماعیلی در ادامه نشست خبری به برخورد قاطع قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی اشاره کرد و افزود: برگزاری دادگاه‌های علنی آخرین حلقه از زنجیره برخورد با مفاسد است و ما اعلام می‌کنیم از این مسیر عقب گرد نخواهیم داشت و از قطع کردن دست‌های آلوده به کرونا مفسدان کوتاه نخواهیم آمد.

وی گفت: مجازات مفسدان اقتصادی تنها یک حلقه دارد و آن حلقه پایانی زنجیره فساد، یعنی تحقق عدالت است.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: هدف نظام تحقق عدالت و عاری شدن کشور از هرگونه فساد است و تنها راه تحقق عدالت نیز ریشه کردن فساد است.

آقای اسماعیلی گفت: ما برای از بین بردن فساد در جامعه نیازمند یک اجماع ملی هستیم و تکمیل زنجیره مبارزه با فساد با پیشگیری، تشخیص و از بین بردن سیستم‌های فسادزا است.

وی افزود: ما در بحث مبارزه با فساد علاوه بر این که به دنبال بازدارندگی هستیم به دنبال استرداد اموال به شبکه بانکی نیز هستیم.

از مجموع بدهی گروه فلاحتیان به سیستم بانکی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسویه شد

سخنگوی قوه قضاییه گفت: تنها در یک پرونده اقتصادی در خرداد ماه ۹۹ از مجموع بدهی گروه فلاحتیان به سیستم بانکی ۱۲ هزار میلیارد تومان تسویه شد و ما توانستیم در وضعیتی که هنوز اجرای حکم در برخی حوزه‌ها آغاز نشده است مجموعه بدهی این گروه به نظام بانکی را تسویه کنیم.

آقای اسماعیلی افزود: در حوزه‌های دیگر نیز به دنبال تکمیل زنجیره حمایت از تولید و واحد‌های تولیدی هستیم و در بحث برخورد با مفاسد اگر در زنجیره آخر هستیم در حمایت از تولید ما در حلقه اول زنجیره قرار داریم و حمایت از تولید را بدست گرفته ایم.

وی گفت: امیدواریم با تکمیل این زنجیره شاهد رونق تولید در کشور باشیم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟