دزد موتورسیکلت های تهرانی ها در کرج دستگیر شد

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "مرتضی نثاری" در تشریح این خبر گفت: 24 خردادماه یکی از شهروندان به کلانتری 127 نارمک مراجعه و اعلام کرد، ساعت 14 روز گذشته موتورسیکلتم را در خیابان مداین در جلوی مغازه خوار و بار فروشی با قفل و زنجیر پارک کرده بود و ساعت 16 پس از مراجعه متوجه شدم موتورسیکلتم سرقت شده است که در این خصوص پرونده اولیه در کلانتری نارمک تشکیل و با دستور قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه چهارم پلیس آگاهی ارجاع شد .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران گفت: در گام اول تحقیقات پلیسی با بررسی صحنه سرقت هیچ سرنخی از سارق بدست نیامد و با توجه به مدل خاص موتورسیکلت و احتمال فروش آن در فضای مجازی آموزش های لازم توسط کارآگاهان به شاکی داده می شود تا در صورت مشاهده موتورسیکلتش فوراً پلیس را در جریان قرار دهد .

این مقام انتظامی تصریح کرد: چند ماه بعد شاکی با مراجعه به پایگاه چهارم اظهار داشت، آگهی فروش یک دستگاه موتورسیکلت که تصاویر آگهی شباهت زیادی با وسیله من دارد در یکی از سایت های خرید و فروش لوازم دسته دوم ثبت شده و احتمالا موتورسیکلت متعلق به من باشد .

وی ابراز داشت: اظهارات شاکی توسط کارآگاهان تیم مبارزه با سرقت موتورسیکلت پایگاه چهارم به صورت ویژه مورد بررسی قرار داده شد و هویت شخصی که آگهی را ثبت کرده به نام رسول 25 ساله ساکن کرج شناسایی و با اخذ نیابت قضائی از سوی بازپرس دادسرای ناحیه 15 تهران، متهم در 31 خرداد ماه در شهر کرج دستگیر شد.

این مقام پلیسی عنوان کرد: متهم در بازجوئی های اولیه خود اظهار کرد، چندی قبل بابت طلبم از فردی به نام ادریس موتورسیکلت را گرفته ام. قصد فروش را داشتم که مشخصات موتورسیکلت را در سامانه خرید و فروش ثبت ولی قبل از اینکه مشتری پیدا کنم موتورسیکلت را که در جلوی منزل گذاشته بوده توسط ماموران گشت کلانتری کشف و توقیف شده است که با استعلام از سامانه های پلیسی معلوم شد موتورسیکلت مکشوفه متعلق به شاکی می باشد و اظهارات رسول صحت دارد.

وی گفت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، ادریس 37 ساله ساکن کرج دستگیر و با انتقال به پلیس آگاهی ضمن پذیرش اظهارات رسول اعلام داشت: سرقت موتورسیکلت کار او نبوده و سرقت توسط یکی از دوستانش بنام "محسن" صورت گرفته است .

سرهنگ نثاری گفت: محسن که خبر لو رفتن موضوع سرقت را متوجه شده بود سعی در مخفی کردن خو داشت که با تلاش کارآگاهان دستگیر و پس از مواجه حضوری با متهمان دیگر و بعد از مستندات جمع آوری شده لب به اعتراف گشوده و سرقت موتورسیکلت شاکی را قبول کرد و اظهار داشت هدفش از سرقت تامین مخارج زندگی اش بوده است .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح سارق اصلی پرونده متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟