سرقت و تخریب تابلو و علائم رانندگی در بندرعباس

به گزارش رکنا، حسین اخلاقی صبح امروز(دوم تیرماه) در جمع خبرنگاران، عنوان کرد: هدف از نصب تابلوها و علائم ترافیکی ارتقاء سطح ایمنی به ویژه برای عابران پیاده، روان سازی ترافیک، کمک به رفع گره های ترافیکی، توجه ویژه به مناطق پر جمعیت و پر تردد است.

وی با ابراز تاسف از سرقت تابلوها و علائم ترافیکی، خاطرنشان کرد: متاسفانه تعداد زیادی از تابلوها و علائم راهنمایی تخریب و به سرقت رفته است، که این امر موجب نا ایمن شدن معابر می شود و می تواند جان انسان ها را به خطر اندازد.

اخلاقی با بیان اینکه نصب تابلوهای موجود در معابر بر اساس نیاز سنجی و مطالعه موقعیت مکانی صورت گرفته است، بیان کرد: فقدان وجود برخی تابلوها باعث کاهش تسلط و دید رانندگان و اغلب رانندگان ناآشنا به معبر شده و در نتیجه موجب خطرات جبران ناپذیری می شود.

این مقام مسئول اظهار کرد: یکی از دلایل کمبود تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی همین مساله سرقت آنها است که جدا از خسارت به بیت المال ، تهدیدی جدی برای جان مردم است.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری بندرعباس با اشاره به تعیین مجازات برای متخلفین در این امر، تصریح کرد: برابر ماده ۶۸۷ قانون مجازات اسلامی کشور مصوب ۱۳۹۲/۲/۱، به حبس از سه تا ده سال محکوم خواهد شد.

اخلاقی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا می‌شود در حفظ و نگهداری علائم و تجهیزات ترافیکی که برای ایمنی آنان در سطح شهر نصب شده کمال دقت را داشته و در صورت مشاهده هرگونه نقص و خرابی و سرقت علائم و تجهیزات ترافیکی مراتب را به سامانه پیامکی سازمان به شماره ۳۰۰۰۰۷۶۱۷۶۱ اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟