پایان کار 3 نسخه نویس پزشکی در تهران / آنها داروهای کمیاب را در بازار آزاد می فروختند +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت ، گفت: اواخر فروردین ماه پرونده ای از سوی بازپرس دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 6 تهران به دادخواهی یکی از دانشگاه های علوم پزشکی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

نسخه های جعلی برای گرفتن داروهای کمیاب

وی افزود : مفاد پرونده حاکی از آن بود، تعدادی افراد با در دست داشتن نسخه پزشکی جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و تقاضای داروهای کمیاب که برای بیماران خاص است، کرده اند .

این مقام انتظامی با بیان محدودیت فروش داروی کمیاب، و اینکه هر بیمار در دوره زمانی تعیین شده این دارو ها استفاده می کند، ادامه داد: پرونده به صورت ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه سوم قرار گرفت و مراقبت های ویژه آغاز شد.

سرهنگ دستخال ابراز داشت: تردد افراد تحت کنترل در آمد تا اینکه کارآگاهان موفق شدند مرد جوانی را که برای خرید داروی کمیاب با در دست داشتن نسخه جعلی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه کرده بود شناسایی و دستگیر کنند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران افزود: با دستگیری اولین متهم پرونده 2 تن از همدستانش که در بیرون از دانشگاه در حال پرسه زنی بودند، دستگیر شدند.

دستگیری 3 نسخه نویس تقلبی در تهران

این مقام انتظامی تصریح کرد: با انتقال متهمان به پایگاه سوم مشخص شد که هر 3 متهم دارای سابقه اعتیاد دارند و به ازای دریافت وجهی به دانشگاه علوم پزشکی مراجعه و با تهیه داروی کمیاب با نسخه جعلی دارو را در اختیار سرکرده باند قرار می دادند.

وی گفت: متهمان اظهار داشتند، سرکرده باند فردی 39 ساله می باشد، نسخه های جعلی را وی تهیه می کرده و در اختیار آن قرار می داده است.

این مقام انتظامی گفت: در ادامه تحقیقات پلیسی مخفیگاه سرکرده باند در حوالی خیابان شریعتی شناسایی و با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پایگاه سوم این پلیس به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار کرد، با تهیه داروهای کمیاب با نسخه جعلی آنها را به قیمت آزاد در بازار به افراد عبوری می فروخته است.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی اشاره به اینکه ارزش ریالی اعمال مجرمانه متهم نیاز به بررسی جامعی دارد در پایان گفت: متهم اصلی پرونده با دستور قضائی در اختیار پلیس آگاهی قرار دارد و سایر متهمان با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟