پایان کار دزدان مسلح خانه ها پس از ورود به تهران

 به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ مرتضی نثاری رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهرانگفت: ساعت 2 بامداد 13 اردیبهشت ماه سال جاری ماموران ضربت سرکلانتری چهارم هنگام گشت زنی در حوزه کلانتری 127 نارمک ابتدای خیابان وحیدیه به راننده و سرنشین یک دستگاه سمند سفید رنگ مشکوک می شوند که با نزدیک شدن ماموران، به خودروی سمند، راننده خودرو از محل متواری و با تعقیب و گریز و تلاش ماموران هر دو مظنون که مسلح به سلاح گرم بودند دستگیر می شوند.

سارقان مسلح

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در بازرسی از خودرو آنها علاوه بر یک قبضه سلاح گرم تعدادی تجهیزات دفاعی و 2 قبضه سلاح سرد و تعداد زیادی مدارک شناسایی و اسناد مالی مربوط به افراد ناشناس کشف شد، گفت: متهمان که خود را سعید و ناصر معرفی می کردند به دستور مقام قضائی برای انجام تحقیقات و رسیدگی پرونده به پایگاه چهارم پلیس آگاهی انتقال یافتند.

وی بیان داشت: متهمان در بازجوئی اولیه اظهار داشتند، به تازگی وارد شهر تهران شده ایم و قصد خرید مواد مخدر را داشتیم که با رسیدن ماموران به علت ترس از فرار کردیم.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : پس از ارسال پرونده به دادسرا و تحت نظر قرار گرفتن متهمان در پایگاه کارآگاهان متوجه شدند مدارک و اسناد مکشوفه 5 اردیبهشت ماه از داخل خانه ای در استان مرکزی شهرستان دلیجان سرقت شده که در بازجویی های مجدد و ادله موجود و اینکه هر دو متهم دارای 9 فقره سابقه کیفری علی الخصوص در امر سرقت منزل بودند به ناچار لب به سخن گشوده و به 3 فقره سرقت منزل در شهر تهران اعتراف کردند .

شیوه و شگرد دزدان مسلح

این مقام پلیسی عنوان کرد: سعید که به عنوان سرکرده باند نقش اصلی را در سرقت ها داشت، گفت : کلیه سرقت ها بعد از تاریک شدن هوا انجام گرفته و منازلی که بالکن یا پنجره بدون حفاظ داشتند را انتخاب می کردیم و اموالی از قبیل : طلاجات ، سکه ، وجوه نقد ، ارز خارجی ، ساعت های مچی و غیره را سرقت می کردیم و مجموعا در شهر تهران بیش از 4 میلیارد ریال بدست آورده ایم .

وی تصریح کرد: وقتی کارآگاهان از سعید علت حمل اسلحه گرم را پرسیدند وی اقرار کرد : در تمامی سرقت هایی که انجام دادیم با اطمینان از خالی بودن خانه ها وارد آنها می شدیم ولی اسلحه را همراه خود می بردم تا در صورتی که صاحبخانه آمد برای فرار بتوانیم از آن استفاده کنیم .

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان که با شیوه و شگرد بالکن یا پنجره روی مبادرت به سرقت از منازل شهروندان در سطح شهر تهران می کردند در مجموع 3 فقره سرقت شناسایی و پس از تکمیل تحقیقات با دستور مقام قضائی هر دو سارق روانه زندان شدند.

بنا به این گزارش،  تحقیق در خصوص جزئیات پرونده ادامه دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟