دستگیری کلاهبردار مامورنمای ادارات دولتی اراک / طعمه هایش افراد مسن و کم سواد بودند

به گزارش رکنا، رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: فردی که تحت عنوان مأمور ادارات دولتی اقدام به کلاهبرداری از تعدادی شهروندان اراکی کرده بود، در تحقیقات کارآگاهان پلیس دستگیر شد.

سرهنگ کامیار چهری افزود: چند روز قبل تنی چند از شهروندان مسن و کم سواد اراکی با مراجعه به پلیس آگاهی استان اعلام داشتند که در چند روز گذشته فردی تحت عنوان مأمور اداره بهداشت و کمیته امداد خمینی(ره) به بهانه اعطای تسهیلات، کمک به نیازمندان و با دریافت کارت بانکی و نیز وجه نقد از آنها کلاهبرداری کرده است.

او گفت: بلافاصله بررسی موضوع در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی استان قرار گرفت و آنان در تحقیقات خود دریافتند که فرد مورد نظر بیشتر طعمه های کلاهبرداری خود را از بین افراد مسن و کم سواد انتخاب می کرده است.

کلاهبردار مأمورنمای ادارات دولتی در اراک به دام افتاد

رئیس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان مرکزی با اشاره به عملیات و تحقیقات تخصصی کارآگاهان پلیس در شناسایی و دستگیری متهم پرونده افزود: با اتمام تحقیقات فنی مأموران، سرانجام متهم موردنظر شناسایی و در عملیاتی در هنگام کلاهبرداری از یکی از شهروندان دستگیر شد.

سرهنگ چهری گفت: با مواجهه حضوری شاکیان پرونده و ارائه اسناد و مدارک، متهم به3 فقره کلاهبرداری از شهروندان اراکی به ارزش تقریبی 220 میلیون ریال کلاهبرداری تحت عنوان مأمور ادارات دولتی اعتراف و بیان کرد که با شناسایی افراد مسن و کم سواد و سوء استفاده از حس انسان دوستی و جلب اعتمادشان، در یک فرصت مناسب با مراجعه به افراد مورد نظر از آنها کلاهبرداری می کرده است.

کلاهبردار سالمندان اراکی دستگیر شد

او با هشدار به شهروندان در زمینه عدم اطمینان به افراد ناشناس به منظور پیشگیری از وقوع چنین جرایمی افزود: متهم دستگیر شده در این عملیات به منظور اتمام تحقیقات تکمیلی در اختیار پلیس آگاهی استان است و شهروندانی که به شیوه های مذکور از آنان کلاهبرداری شده بود، می توانند برای شناسایی این کلاهبردار و طرح شکایت و پیگیری پرونده به پلیس آگاهی استان مرکزی مراجعه کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟