دستگیری عاملان نشر اکاذیب در فضای مجازی / پلیس کاشان فاش کرد

به گزارش رکنا،  سرهنگ پاسدار علی قربانی فرمانده انتظامی کاشان با اعلام این خبر اظهار داشت :امروزه با افزایش ضریب نفوذ اینترنت در کشور، شاهد افزایش جرائم مختلف در این بستر هستیم که در این بین نشر اکاذیب و تهمت زدن علیه افراد در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از مهمترین جرائم سایبری هستند که در قانون نیز جرم‌انگاری شده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا عنوان کرد که فرد یا افراد ناشناسی در فضای مجازی اقدام به نشر اکاذیب علیه وی کرده است. این شخص در ادامه درخواست پیگیری موضوع را داشت.

هتاک فضای مجازی به دام افتاد / او در کاشان دستگیر شد

سرهنگ قربانی ‌ادامه داد: این فرد در اظهارات خود عنوان کرد که از طریق اطرافیان متوجه شده که فردی در شبکه اجتماعی تلگرام اقدام به نشر اکاذیب، تهمت و افترا علیه وی کرده است و با این‌کار موجب زیر سوال بردن آبرو و حیثیت و سلب آسایش و آرامش این شخص شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و در میان بودن حیثیت و آبروی شهروندان در اینگونه پرونده‌ها، پس از ثبت اظهارات شاکی، پرونده تشکیل شده و در دست اقدام توسط کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و در ادامه با بررسی‌های صورت گرفته و اقدامات تخصصی انجام شده، دو نفر متهم شناسایی و دستگیر شدند.

دستگیری انتشار دهنده نشر اکاذیب در فضای مجازی

فرمانده انتظامی کاشان ضمن اشاره به ارسال پرونده متهم به دادسرا گفت: با توجه به اینکه طبق قانون، توهین، نشر اکاذیب و افترا چه در فضای مجازی و چه در فضای واقعی جرم محسوب می‌شود، فردی که علیه وی این‌گونه جرایم صورت گرفته است می‌تواند به دادسرا شکایت و احقاق حق کند.

وی یادآور شد: از شهروندان می‌خواهیم‌ در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟