دستگیری هکر حرفه ای در اراک / او حساب 2 هزار و 300 زن و مرد را خالی کرده بود

به گزارش رکنا،سردار"حسن مفخمی شهرستانی" فرمانده انتظامی استان مرکزی در جمع خبرنگاران گفت: چندی پیش با اعلام شکایتی از سوی شهروندی اراکی در خصوص برداشت غیرمجاز مبلغ ۷ میلیون ریال از حساب بانکی اش، بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در مراحل اولیه تشکیل این پرونده و در تحقیقات از فرد مال باخته مشخص شد که وی مدتی قبل از طریق یک کانال تلگرامی برنامه ای تحت عنوان همدم یاب را نصب کرده و برای فعال سازی این برنامه در قبال پرداخت مبلغی ناچیز به یک درگاه بانکی هدایت می شود.

دستگیری هکر ۲ هزارو ۳۰۰ حساب بانکی در اراک

این مقام ارشد انتظامی در استان مرکزی اضافه کرد:‌ در بررسی تخصصی کارشناسان پلیس فتا، مشخص شد که این فرد اطلاعات خود را در یک درگاه جعلی بانکی وارد کرده و فرد هکر با استفاده از این اطلاعات حساب،‌ موفق به برداشت از حساب بانکی او شده است.

مفخمی شهرستانی با بیان آغاز تحقیقات پلیس در بررسی این موضوع اظهار داشت: در روند رسیدگی به این پرونده، اطلاعات و مدارکی دیگر از کلاهبرداری های انجام شده به این روش به دست آمد و سرانجام کارشناسان پلیس موفق شدند، این هکر سایبری را در شهرستان ساوه شناسایی و دستگیر کنند.

وی خاطر نشان کرد:‌ در بازجویی های انجام شده و با توجه به اسناد و مدارک به دست آمده، فرد دستگیر شده به سرقت ۲ هزار و ۳۰۰ اطلاعات حساب بانکی در سطح کشور با تبلیغ برنامه جعلی همدم یاب و دیگر موارد مشابه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با بیان ادامه داشتن تحقیقات تخصصی پلیس در این پرونده خاطر نشان کرد: کاربران فضای مراقب باشند تا به هر برنامه‌ای که در فضای مجازی تبلیغ می‌شود، اعتماد نکنند چرا که کلاهبرداران سایبری با معرفی و تبلیغ این نرم افزارهای فریبنده، آنان را به درگاه های جعلی هدایت کرده و اطلاعات حساب بانکی آنان را سرقت می کنند.

مفخمی شهرستان با تاکید بر ضرورت توجه و اطمینان از معتبر بودن درگاه پرداخت یک وب‌سایت اینترنتی خاطرنشان کرد: لازم است کاربران از استفاده از برنامه هایی که با عناوینی چون فروش شارژ ارزان‌قیمت، فروش اکانت بازی‌های رایانه‌ای، ماهواره جیبی، همدم یاب و... خودداری کرده و در صورت برخورد با هر گونه موارد مشکوک، موضوع را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir ، بخش تماس با ما با کارشناسان پلیس فتا در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟