کلاهبرداری 25 میلیارد تومانی 2 بازرگان قلابی / خبری از ارز ارزان نبود +عکس

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت گفت : 15 بهمن ماه گذشته فردی با مراجعه به اداره 14 پلیس آگاهی اظهار کرد، چندی پیش با مراجعه به یکی از شعب بانک در تهران با مردی آشنا شدم که مدعی بود یکی از دوستانش در کار بازرگانی تبحر دارد و من را به وی معرفی و اعلام داشت و مرد بازرگان می تواند برای من ارز با قیمت ارزان تهیه کند. من هم مبلغ 70 میلیارد ریال پس از آشنایی با وی در اختیار این بازرگان جوان 30 ساله به نام "حمید" قرار دادم.

کلاهبرداری به بهانه دلار ارزان

وی بیان داشت : شاکی توضیح داد، حمید مدعی بود که در کار صادرات و واردات می باشد و پس از کمی گفت و گو در خصوص خرید ارز، توافق کردیم چند روز بعد همدیگر را در یکی از هتل های بزرگ تهران ملاقات کنیم و ارز های تهیه شده را دریافت کنم .

این مقام پلیسی ابراز داشت: شاکی ادامه داد، در زمان تعیین شده به هتل مراجعه ولی حمید مدعی شد به دلیل اینکه از سوی نهادهای امنیتی تحت نظر می باشد امکان خرید ارز برایش فراهم نشده و در ادامه نه ارزی به من تحویل داد و نه هزینه ای که به او پرداخت کرده بودم باز پس داد و با کمی تحقیق متوجه شدم چند نفر دیگر از مشتریان بانک نیز به همین شیوه فریب خورده اند .

دستگیری کلاهبرداران حرفه ای

سرهنگ تقی پور در ادامه گفت: با تشکیل پرونده اولیه دستگیری هر دو متهم در دستور کار کارآگاهان اداره چهاردهم قرار گرفت و کارآگاهان موفق شدند با دستور قضائی با شناسایی مخفیگاه متهمان هر دو متهم را دستگیر کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان که در ابتدا منکر ارتکاب بزه انتسابی شدند و اعلام داشتند که با شاکیان اختلاف حساب دارند ولی در ادامه حمید اعتراف کرد، با همدستی یکی دوستانش مشتریان بانک را شناسایی می کردند و با ارتباط با این افراد همدستم من را به عنوان بازرگان به آنها معرفی می کرد و با وعده خرید ارز از مشتریان بانک کلاهبرداری کنیم. در موعد تحویل مدعی می شدم به خاطر موارد امنیتی امکان خرید نبوده و آنها را می ترساندم تا پیگیر بازپس گیری پول های خود نشوند .

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری آگاهی افزود : تا کنون 4 تن از مال باختگان شناسایی و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را 250 میلیارد ریال اعلام کرده اند.

وی تصریح کرد: هر دو متهم با دستور بازپرس شعبه 14دادسرای ناحیه 12تهران روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟