پایان کار 2 موبایل قاپ حرفه ای در شمال تهران

به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه سید علی شریفی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت : 28 اسفند سال گذشته پرونده ای با موضوع سرقت گوشی به پایگاه یکم ارجاع شد.

وی افزود : محتویات پرونده حکایت از آن داشت، 28 اسفند ماه ماموران گشت کلانتری 101 تجریش هنگام گشت زنی در مقابل مترو قیطریه مشاهده می کنند تلفن همراه زن جوانی که درحال مکالمه بوده توسط سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت قاپیده و سارق با مشاهده گشت انتظامی کلانتری سوار بر ترک موتورسیکلت شده و به همراه راکب متواری می گردد .

دستگیری دزد موبایل قاپ

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت : در تعقیب وگریز پلیسی ترک نشین موتورسیکلت به نام ناصر دستگیر و از دست وی یک دستگاه گوشی سرقتی و یک قبضه سلاح سرد کشف می شود ولی راکب موتور سیکلت از محل می گریزد.

این مقام انتظامی بیان داشت: متهم پس از دستگیری به دستور مقام قضائی برای رسیدگی تخصصی به پایگاه سوم پلیس آگاهی انتقال می یابد و در بازجویی های پلیسی به 100 فقره سرقت گوشی در محدوه های قیطریه، الهیه، فرشته و اندرزگو معترف می شود.

اعترافات سارق جوان

وی افزود: ناصر در ادامه اظهارات خود اعلام داشت، تمامی سرقت ها را با کمک یکی از دوستانش به نام مجید انجام داده است و کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی، مجید را در بیست و یکم اردیبهشت ماه در حوالی میدان شوش دستگیر و به پایگاه یکم انتقال می دهند.

سرهنگ شریفی ابراز داشت: مجید پس از انتقال به پلیس آگاهی ضمن قبول همدستی با ناصر به کارآگاهان گفت: حدود 4 ماه است که با همکاری یکدیگر موبایل قاپی می کند و با پرسه زدن در خیابان اشخاصی که در حال مکالمه می باشند و توجهی به اطراف ندارند گوشی شان سرقت و به سرعت از محل دور می شدیم و موبایل های مسروقه را به صورت دستفروشی به قیمت پایین به رهگذران می فروختیم و از مجموع سرقت ها حدود 2 میلیارد ریال بدست آورده ایم .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی در پایان گفت: با توجه به اعتراف صریح هر دو متهم به سرقت موبایل شهروندان و شناسایی 30 تن از مال باختگان پرونده به همراه متهمان به دادسرای مربوط ارسال و تحقیاقت پلیسی برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟