سرهنگ دولت خواه، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی پایتخت، در تشریح خبر گفت : در تاریخ دهم اسفند ماه در گزارشات مردمی در خصوص احتکار و فروش محصولات و اقلام بهداشتی مانند ماسک و الکل ضدعفونی خارج از شبکه توزیع به پایگاه پنجم پلیس آگاهی واصل گردید .

کارآگاهان با بررسی میدانی متوجه شدند 2 نفر به نام های کامران 33 ساله و مجید 30 ساله با یک دستگاه خودروی تیبا اقدام به فروش تعداد زیادی ماسک و الکل ضد عفونی به یک داروخانه واقع در خیابان سی متری زرند می نمایند .

در ادامه تحقیقات کارآگاهان پایگاه پنجم متوجه می شوند متهمان با جعل فاکتور یک شرکت توزیعی مواد و ملزومات بهداشتی اقدام به پخش محصولات می نمایند که با تکمیل تحقیقات مقدماتی و با هماهنگی معاون دادستان و سرپرست دادسرای ناحیه 10 تهران دستور دستگیری متهمان صاد می شود .

دولت خواه، بیان داشت : در گام بعدی با تحت نظر قرار دادن داروخانه و طی اقدامی پلیسی در سیزدهم اسفند ماه کارآگاهان موفق می شوند هر دو متهم را دستگیر و در بازرسی از خودروی آنها تعداد 2000 عدد ماسک و 300 بطری الکل ضد عفونی کشف و ضبط می گردد .

با انتقال متهمان به پلیس آگاهی مورد بازجویی قرار می گیرند و اظهار داشتند : برای کسب سود زیاد از این فرصت استفاده کرده و با توجه به نیاز مردم و بازار از شخصی به نام احمد 36 ساله اقلام بالا را تهیه می کردند و تا کنون بیش از 15 هزار ماسک و 1000 بطری الکل ضدعفونی را به صورت واسطه ای در بازار فروخته اند .

با اعتراف هر دو متهم دستگیری نفر اصلی این باند در دستور کار قرار گرفت و طی عملیاتی در 15 اسفند ماه مخفیگاه وی در خیابان مطهری شناسایی و دستگیر می گردد  در بازرسی از مخفیگاه احمد 500 عدد ماسک و 40 بطری الکل ضدعفونی کشف و ضبط می گردد .

احمد در بازجویی ها به کارآگاهان گفت : به عنوان عامل توزیع شرکت تولیدی اقلام بهداشتی در تهران فعالیت میکردم که پس از ورود بیماری کرونا به ایران برای کسب درآمد بیشتر ابتدا اجناسی که در انبار داشتم را احتکار کردم و در فرصت مناسب و زمانی که بازار با کمبود مواجه بود با همکاری کامران و مجید در خارج از شبکه توزیع به صورت غیرقانونی اقلام را در بازار فروختیم .

رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمان و کشف بخشی از اموال محترک شده با دستور مقام قضایی متهمان طی صدور قرار قانونی روانه زندان شدند .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟