ششم آذر امسال مردی در تماس با پلیس 110 پرده از سرنوشت عجیب خود برداشت.

به گزارش رکنا، خیلی زود اکیپی از ماموران گشت کلانتری 168 سیزده آبان به موقعیت اعزام شدند و مرد افغانستانی با دیدن آن ها ادعا کرد سه مرد با معرفی خود به عنوان مامور با خودروی سمند سفید وارد اتاقک محل زندگی وی که تعدادی از اتباع افغانستانی نیز در آن جا زندگی می کنند شده اند و با بازرسی محل اقدام به سرقت شش تلفن همراه و پول های نقد آن ها به ارزش 12 میلیون تومان کرده اند و با سرعت گریخته اند.

در ادامه گشت زنی ماموران پلیس به یک جوان به نام نوید 31 ساله که درنزدیکی محل وقوع سرقت پرسه زنی می کرد مظنون شدند .

نوید به دام افتاد و درحالی که سکوت کرده بود و خود را بی گناه نشان می داد وقتی گزارش های مشابهی از سرقت های سریالی مخابره شد سرانجام لب به اعتراف گشود و فاش کرد به همراه سه نفر از دوستانش به نام های رضا 27 ساله ، علی 40 ساله و مسعود 31 ساله با معرفی خود به عنوان مامور با استفاده از یک سمند سفید متعلق به علی اقدام به سرقت از اتباع افغانستانی در شهرری می کردیم .

همین سرنخ ها کافی بود تا ماموران در عملیات های جداگانه پلیسی هر سه تبهکار را بازداشت کنند.

در بازرسی از مخفیگاه این ماموران قلابی تعدادی مهر مربوط به هیئت های مذهبی و مساجد، یک رشته دستبند فلزی،یک بی سیم، غلاف سلاح کمری،تعدادی برچسب سپاه ، دستگاه ضبط صدا با صدای ضبط شده مکالمه بی سیمی برای مرعوب کردن طعمه ها کشف و ضبط شد و خودروی علی نیز که وسیله ارتکاب اعمال مجرمانه آن ها در سرقت ها بود توقیف شد .

گردانندگان این باند در تحقیقات پلیسی به 12 فقره سرقت از اتباع افغانستانی تحت پوشش مامور اعتراف کردند که با وجود سوابق سرقت ها ، طعمه های این تبهکاران شناسایی شدند.

درادامه تحقیقات مشخص شد علی که روی شانه های خود درجه سرهنگی خالکوبی کرده است با عنوان مامور با همدستی افراد دیگردر شهرهای دزفول و بروجن اقدام به اخاذی به ارزش بیش از 400 میلیون ریال کردند و همدستان وی در دزفول دستگیر و در زندان بود و او متواری شده است .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟