به گزارش رکنا ، همزمان با ایام الله دهه فجر طی مراسمی ۵۷ زندانی جرایم مالی غیر عمد از زندان زنجان آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان زنجان در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه طبق تبصره ماده هفت دستورالعمل کاهش جمعیت کیفری زندان ۱۵ درصد محکومیت‌های صادره را باید از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنیم که اجرای این سیاست مورد تأکید مقام معظم رهبری و آیت الله رییسی ریاست قوه قضاییه است؛ گفت: دادگاه‌ها بایستی برای تحقق این موضوع تلاش کنند.

رئیس شورای قضایی استان زنجان گفت: در استان کارگروهی برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تشکیل شده و همچنین جلسات متعددی در ستاد دیه استان و برگزاری جشن‌های گلریزان، زمینه آزادی محکومان جرائم غیر عمد مالی قابل توجهی فراهم شده و مبلغ یک میلیاردو دویست میلیون تومان از طریق ستاد دیه به آزادی این محکومان پرداخت شده تعداد ۵۷ محکوم مالی غیر عمد از زندان آزاد شدند. بدهی این محکومان مالی ۷۲ میلیارد تومان بود که با پیگیری‌ها و تلاش‌های صورت گرفته البته بخشی از این مبلغ با ارائه تسهیلات بانکی و گذشت شکات با کاهش قابل توجهی همراه بود.

لازم به ذکر است در این دیدار رییس کل دادگستری استان زنجان، دادستان مرکز استان، شورای معاونین و شورای قضایی، روسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی و کلیه قضات استان حضور داشتند که تعداد ۵۷ محکوم مالی با اهداء گل و طی مراسمی باشکوه از زندان آزاد شدند.

همچنین در این مراسم یک فرد محکوم به قصاص نفس با تحمل هشت سال حبس که با تلاش معتمدین، ستاد صبر و اجرای احکام شورای حل اختلاف زنجان منجر به سازش و از اولیاء دم جلب رضایت شده بود در همین مراسم دو روز مانده به اجرای حکم از زندان آزاد شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟