به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی " معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی پایتخت گفت: روز 2 دی ماه پرونده ای با موضوع سرقت منزل توسط کلانتری 110 شهدا برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره 17 پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی بیان داشت: شاکی با حضور در اداره هفدهم به کارآگاهان گفت، شغل من فروش وسایل و اجناس آنتیک و قدیمی است و به تازگی مغازه ام را جمع کرده ام و به همین دلیل تعداد زیادی از این اجناس را به منزلم انتقال دادم؛ ساعت 11 شب 30 آذر ماه وقتی از مهمانی شب یلدا به همراه خانواده ام برگشتم، دیدم در حیاط باز و در ورودی نیز تخریب شده و بخش زیادی از اموال مغازه ام به ارزش 50 میلیارد ریال توسط سارق به سرقت رفته است.

سرهنگ نجفی افزود: پس از اظهارات شاکی، کارآگاهان برای به دست آوردن سرنخ هایی به محل وقوع سرقت مراجعه و در بررسی های انجام شده به دست آوردند که سرقت از منزل توسط فردی با یک دستگاه وانت فاقد پلاک انجام شده است.

وی با بیان اینکه در تحقیقات پلیسی مشخص شد که یکی از اموال قدیمی مال باخته که سماوری با روکش طلا و گران قیمت بود با قیمت خیلی پایین در سایت های خرید و فروش آگهی شده است، اضافه کرد: با هماهنگی بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 15 کارآگاهان به آدرس فروشنده که یک سمساری بود رفته و موفق می شدند ضمن دستگیری وی بخشی از اموال شاکی را در همان محل کشف کنند.

این مقام قضائی عنوان کرد: با انتقال متهم به پلیس آگاهی وی اظهار کرد، از سرقتی بودن اموال خبر نداشته و آن ها را از فروشنده ای در خیابان نظام آباد خریده است و به دنبال آن اکیپی از کارآگاهان با هماهنگی قضائی سریعا به نشانی اعلامی مراجعه و با ورود به منزل موفق شدند بخش دیگری از اموال شاکی را کشف کنند.

نجفی ابراز داشت: کارآگاهان با پرس و جو از همسایه ها موفق شدند مشخصات صاحب منزل را به دست بیاورند در استعلام های پلیسی، مشخص می شود سارق به نام " رضا " 40 ساله از سارقان حرفه ای منزل است و پیش تر با همین عنوان مجرمانه دستگیر و اکنون متواری شده است .

این مقام انتظامی ادامه داد: با پیگیری ها و تلاش شبانه روزی ، کارآگاهان موفق شدند متهم را 6 بهمن ماه در مخفیگاهش دستگیر کنند.

وی با اشاره به این که متهم در همان بدو دستگیری به سرقت منزل مال باخته اعتراف کرد، اعلام داشت: وی اظهار داشت از ارزش بالای اموال سرقتی اطلاعی نداشته و بخشی از اموال را به قیمت های خیلی پایین تر به سمساری فروخته است.

سرهنگ نجفی در پایان گفت : متهم برای تحقیقات تکمیلی و کشف سایر جرایم مشابه در اختیار اداره 17 پلیس آگاهی قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟