به گزارش رکنا، سرگرد علیرضا یعقوبی رئیس اداره تشخیص و پیشگیری از جرایم پلیس فتا ایلام صبح امروز گفت: در یک روش جدید از کلاهبرداری، افراد کلاهبردار به مغازه‌ها مراجعه و تعداد محدودی کالا خریداری و هزینه را پرداخت می‌کنند. سپس این کلاهبرداران پس از برقراری رابطه دوستی با صاحب مغازه و جلب اعتماد به آنها اعلام می‌کنند که نیاز به وجه نقد دارند و از صاحب مغازه می‌خواهند مبالغی را از دستگاه کارتخوان مغازه از حساب کلاهبردار کسر و به جای آن وجه نقد تحویل دهد. مغازه داران نیز به فرد کلاهبردار اعتماد کرده و خواسته وی را اجابت می‌کنند.

وی افزود: بررسی برخی پرونده‌های واصله نشان می‌دهد که افرادی که قبلا از حساب شهروندان کلاهبرداری کرده‌اند، در واقع با این روش پول را به حساب صاحبان مغازه واریز کرده وبه جای آن وجه نقد دریافت کرده‌اند و این اقدام باعث می‌شود تا پلیس صاحب مغازه را به عنوان آخرین نفر مصرف کننده وجه شناسایی و به عنوان متهم تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

این کارشناسی انتظامی به شهروندان و مغازه داران توصیه کرد: چنانچه افرادی به عنوان مشتری به مغازه آنها مراجعه و تقاضای وجه نقد کردند، موضوع را با حساسیت دنبال کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟