به گزارش رکنا، روز 17 دی امسال مردی به کلانتری 136 فرجام مراجعه و شکایتی را مبنی بر سرقت از مغازه اش طرح کرد و پس از ثبت شکایت اولیه پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت.

مرد جوان با حضور در پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران به ماموران گفت: ساعت 23 شب 12 آذر، در حالی که داخل مغازه ام واقع در خیابان آیت شمالی مشغول کار بودم، پنج مرد که چهره خود را پوشانده بودند با سلاح سرد وارد محل کارم شدند و با ایجاد رعب و وحشت اموالی از قبیل اسپرسو قهوه ساز و قهوه خرد کن به ارزش یک میلیارد ریال را سرقت کردند و پس از بستن در مغازه از پشت برای این که مانع خروج من شوند، سریع از محل گریختند.

در گام اول تحقیقات میدانی هویت و چهره متهمان شناسایی نشد ولی پس از تحقیقات میدانی تکمیلی مشخص شد که سارقان در چند کوچه دورتر نقاب های صورتشان را برداشته و با فردی که در محل سرقت حضور نداشته، ملاقات کرده اند و اموال سرقتی را به وی تحویل داده و در ازای آن یک بسته دریافت کرده اند.

در شاخه ای دیگری از تحقیقات مشخص شد که فرد ملاقات شونده به نام عادل در همان ساختمان محل کار شاکی قهوه خانه دارد و به دلیل اختلاف حساب، چندین مرتبه با شاکی درگیر شده است.

دستگیری عادل در دستور کار کارآگاهان این پایگاه قرار گرفت ولی مشخص شد که عادل مدتی است در محل کارش تردد ندارد.

در پایش های اطلاعاتی به دست آمد که متهم در بیست و یکم دی ساعت 21 در محل کارش حاضر خواهد شد بنابراین با هماهنگی های قضایی بلافاصله کارآگاهان در محل حاضر شدند و متهم را در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند.

متهم درخصوص اموال به سرقت رفته از شاکی گفت: اموال را در محلی دیگر که متعلق به برادرم است پنهان کرده ام. سپس با راهنمایی متهم اموال مال باخته کشف و به وی تحویل شد.

عادل در خصوص سایر همدستان خود اظهار کرد: آن افراد را نمی شناختم و در پارک سرخه حصار با آن ها آشنا شدم. سپس پیشنهاد سرقت را مطرح کردم و آن ها در قبال دریافت مبلغ 10 میلیون تومان اموال شاکی را سرقت کردند و برای جلوگیری از شناسایی و دستگیر شدن شان هیچ گونه مشخصات و شماره تماس یا سرنخ دیگری از خود به من ندادند و قادر به معرفی آن ها نیستم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟