به گزارش رکنا، 7خرداد سال جاری پرونده ای مبنی بر کلاهبرداری از زنی جوان به نام الناز به ارزش 10 میلیارد ریال به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه 6 تهران برای رسیدگی تخصصی به اداره چهاردهم پلیس آگاهی ارسال شد.

الناز در تحقیقات گفت: حدود دو ماه پیش از طریق فضای مجازی با مردی به نام "همایون" 36 ساله آشنا شدم. همایون که خود را یک فعال اقتصادی و سرمایه گذار معرفی می کرد بعد از چند روز پیشنهاد یک طرح اقتصادی مبنی بر فروش طلا و جواهر را به من داد و قرار شد پولی را برای سرمایه گذاری به او بدهم. من هم در مرحله اول مقداری طلاجات شخصی ام به ارزش دو میلیارد ریال را به او سپردم و در مراحل بعدی با ترفندهایی اعتمادم را جلب و مبالغی از من دریافت کرد که در مجموع حدود 10 میلیارد ریال به او دادم و بعد از گذشت مدتی همایون غیبش زد و هر چه با وی تماس گرفتم جواب گوی تلفنم نبود و متوجه شدم از من کلاهبرداری شده است و او شیاد است .

زن جوان درخصوص ویژگی های همایون برای کارآگاهان گفت: همایون بسیار خوش لباس ، مبادی آداب و خوش رفتار بود و همین طرز رفتار او باعث جلب اعتماد من شد تا جایی که این برخورد وی موجب شد پیشنهاد ازدواجش را قبول کنم.

کارآگاهان در گام بعدی به بررسی محل های قرار و تردد همایون پرداختند و با پایش اطلاعاتی و تحقیقات میدانی عکسی از او به دست آوردند و تنها سرنخ به دست آمده از همایون به کارآگاهان کمک کرد که با تطبیق چهره وی با متهمان و مجرمان سابقه دار آدرس و مشخصات واقعی او را به دست بیاورند .

در ادامه تحقیقات با توجه به این که او خود را به اسم های مختلف معرفی می کرد، امکان به دست آوردن مخفیگاه وی برای کارآگاهان میسر نشد تا این که با هوشیاری و تلاش کارآگاهان مشخص شد همایون با هویت جعلی در یکی از هتل های لوکس تهران اقامت دارد.

با دستور بازپرس پرونده، وی 27 دی در یکی از هتل ها دستگیر شد .

همایون در ابتدا خود را با همان هویت جعلی معرفی می کرد که در نهایت لب به اعتراف گشود و به جرم کلاهبرداری اعتراف کرد.

این شیاد گفت : حدود یک سال است از طریق فضای مجازی با دختران جوان آشنا می شدم و با اعمال و رفتار متقلبانه اعتماد آن ها را جلب می کردم و پس از فریب سوژه ها مبالغی از آن ها دریافت می کردم و سپس متواری می شدم . اغلب مبالغی که از سوژه هایم به دست می آوردم بین 500 تا یک میلیارد ریال بود تا این سوژه آخر که حدود 10 میلیاردریال از وی کلاهبرداری کردم .برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟