به گزارش رکنا ، رئیس ستاد دیه استان مرکزی از آزادسازی ۱۳۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان مرکزی خبر داد.

حسین بیگی افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳۰ نفر از زندانیان غیرعمد با مبلغ ۲۱ میلیارد تومان توسط خیرین، وام‌های بانکی و بخشودگی از زندان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

او اضافه کرد: ۲۰۰ زندانی غیر عمد دیگر در زندان‌های سراسر استان هستند که چشم انتظار کمک مردم و مسئولان برای بخشودگی هستند.

سال گذشته هم ۴۲۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد استان مرکزی آزاد شدند که نسبت به آمار سال ۹۶ بیش از ۵۷ درصد افزایش داشت.

رقم کل بدهی زندانیان آزاد شده در سال ۹۷ مبلغ ۵۲۵ میلیارد و ۵۷۶ میلیون ریال بوده که ۷۴% آن از گذشت شاکیان پرونده‌ها و مبلغ ۴۵ میلیارد و ۶۴۲ میلیون ریال از محل منابع ستاد دیه، خیرین و برنامه ماه عسل پرداخت و مابقی از منابع مربوط به صندوق خسارت‌های بدنی، پرداختی شرکت‌های بیمه، آورده زندانیان، اعطای تسهیلات بانکی و … تأمین گردیده است.

مردم در ماه مبارک رمضان و شروع جشن‌های گلریزان ستاد‌های دیه به منظور آزاد سازی زندانیان کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران و شماره حساب ۶۰۲۰۰۶ نزد بانک کشاورزی واریز نمایندو زمینه بازگشت زندانیان جرایم غیر عمد به آغوش خانواده خود را فراهم نمایند.

با آزادی یک زندانی جرائم غیرعمد از زندان در حقیقت یک خانواده از نابودی و آسیب‌های اجتماعی نجات پیدا می‌کند و هرگونه حرکت مادی و معنوی در راستای آزادی این قشر آسیب‌پذیر از جامعه قطعا برکاتی مادی و اخروی دارد که اندازه آن به استناد آیات قرآن تنها در نزد خالق قابلیت احصا دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟