به گزارش رکنا ، حجت الاسلام والمسلمین اسماعیل صادقی نیارکی درجلسه کمیته ساماندهی زندانیان استان که در زندان مرکزی زنجان برگزار شد، ضمن تشکر از اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در زندان‌های استان گفت: درپی بازدید از زندان مرکزی، رسیدگی به امور زندانیان و پیگیری‌های بعمل آمده ۲۰ محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.

او افزود:در این جلسه که با حضور مدیر کل زندان‌های استان، معاونین قضایی رییس کل و روسای زندان‌های استان برگزار شد، پرونده تعدادی از محکومین مورد بررسی قرار گرفت که در همین راستا به ۱۵ زندانی واجد شرایط مرخصی اعطا و همچنین ۲ محکوم نیز به پابند الکترونیکی تجهیز شدند.

رییس شورای قضایی استان خاطر نشان کرد:اجرای سیاست‌های قوه قضاییه بویژه تلاش برای کاهش آمار جمعیت کیفری زندان‌ها با استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس از رویکرد مهم دستگاه قضایی استان می‌باشد.

صادقی نیارکی اظهار کرد: در این جلسه پس از بررسی پرونده‌های زندانیان مالی، مهریه، زندانیان بلاتکلیف و دیداری چهره به چهره با تعدادی از زندانیان، دستورات لازم در خصوص تسریع در رسیدگی و حل و فصل مشکلات مطروحه زندانیان صادرشد.

درابتدای این جلسه جوادی مدیر کل زندان‌های استان با قدر دانی از زحمات و تلاش‌های مسئولین قضائی استان، برگزاری این جلسات را گامی موثر در کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها بر شمرد و عزم و اراده هر چه بیشتر دستگاه قضائی استان را در استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای کاهش مجازات زندان را خواستار شد.

درپی بازدید رییس کل دادگستری استان زنجان از زندان مرکزی و رسیدگی به امور زندانیان ۲۰ محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند. درپی بازدید رییس کل دادگستری استان زنجان از زندان مرکزی و رسیدگی به امور زندانیان ۲۰ محکوم جرایم غیر عمد مالی از زندان آزاد شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟