برخورد قضایی با مقصران پرونده سیل در پارسیان

به گزارش رکنا، علی صالحی تأکید کرد: رسیدگی ویژه دستگاه قضایی به حل مشکلات سیل زدگان و آسیب‌دیدگان پارسیانی پس از بارش‌های شدید و گسترده در روزهای اخیر که منجر به جاری شدن سیلاب گردید، در دستورکار قرار دارد.

وی یادآور شد: در پی جاری شدن سیل در شهرستان پارسیان و مناطق همجوار متأسفانه خسارت‌های زیادی به بخش‌های مختلفی از جمله زیر ساخت‌ها و اراضی کشاورزی و منازل مردم وارد شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در این رابطه اظهار داشت: دستگاه قضایی استان هرمزگان در راستای وظیفه ذاتی خود به عنوان مرجع عام تظلمات و شکایات و نیز با هدف احقاق حقوق عامه به این موضوع ورود کرده است و در این برهه زمانی اولویت دادگستری؛ الزام تمامی دستگاه‌ها جهت حل سریع و فوری مشکلات مردم در زمینه آب و برق و مخابرات و بازگشایی راه های مواصلاتی و معابر عمومی است که دچار آب گرفتگی شده اند که خوشبختانه در این زمینه با ورود ستاد مدیریت بحران و همکاری مردم، نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه، شهرداری‌ها و بخشی از پیمانکاران خصوصی اقدامات خوبی صورت گرفته است.

این مقام قضایی در ادامه افزود: در مرحله دوم و با عادی شدن اوضاع، دستگاه قضایی با تشکیل پرونده و انجام استعلامات در خصوص علت تشدید خسارت‌ها و مشخص شدن مقصرین احتمالی اقدام نموده است.

وی یادآور شد: در این زمینه دادگستری استان هرمزگان با دستگاه‌هایی که با عدم اعمال تمهیدات لازم و نیز تقصیر و کوتاهی در انجام وظیفه خود در زمان حال یا گذشته زمینه بروز خسارت را فراهم ساخته و یا باعث تضییع حقوق بیت المال گردیده‌اند با قاطعیت و بدون اغماض برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در پایان متذکر شد: دفاتر بیمه‌ها بایستی بر اساس قانون به وظایف خود نسبت به بیمه‌شدگان متعهد باشند و هیچ عذری در این خصوص پذیرفتنی نیست.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟