به گزارش رکنا ، حجت الاسلام و المسلمین جعفری درباره موضوع دستگیری برخی از مدیران استانی در خراسان شمالی مرتبط با موضوع فساد در توزیع قیر، از دستگیری هشت متهم و رسیدگی پرونده به صورت ویژه در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تحت نظارت دادستان خبر داد.

به مناسبت روز دانشجو، نشست هم اندیشی جمعی از دانشجویان، با رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان بجنورد برگزار شد.

در این نشست که با حضور برخی از مسئولین دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان در فضایی صمیمی برگزار شد، تعدادی از دانشجویان بطور صریح سؤالات و پرسش‌های خود را درباره مسائل حقوقی و قضایی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی روز مطرح کردند.

حجت الاسلام و المسلمین اسدالله جعفری در ادامه با تبریک روز دانشجو، به تشریح ماهیت و ابعاد مختلف این رویداد و نیز تاریخ تشکیل جنبش دانشجویی در متن تحولات و جریانات مختلف کشور پرداخت و سپس آرمانخواهی، مطالبه گری جدی و تقوا محوری را از جمله مهمترین ویژگی‌های یک دانشجوی متعهد و حامی ارزش‌های نظام و انقلاب، مطابق الگوی مورد انتظار مقام معظم رهبری برشمرد و برقراری ارتباط مؤثر و راهگشا بین دستگاه قضائی استان و دانشجویان را خواستار شد.

این مقام قضایی با سطح‌بندی دانشگاه‌ها از حیث میزان کارکرد مؤثر در متن مناسبات اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، یک دانشگاه سطح بالا از منظر توان و قابلیت‌های علمی و عملی برای حل مشکلات جامعه و برون رفت از بحران‌های مختلف را مطلوب و مورد نیاز کشور توصیف و تصریح کرد: دانشگاهی که ارائه دهنده راهکاری مفید و سازنده برای کمک به بهبود وضعیت کشور نباشد، در واقع دردی از جامعه دوا نمی‌کند. انتظار داریم دانشگاه‌ها به معنای واقعی، هم علمی و پژوهشی و هم کاربردی و راهبردی باشند.

مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی، تنظیم بازار، مشکلات مربوط به واحدهای تولیدی در استان و ضرورت حمایت از آنان، مسائل مربوط به تخلفات و تبلیغات پیش از موعد برخی از کاندیدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، حوادث مربوط به معدن آلبلاغ اسفراین، روند رسیدگی به جرائم برخی از مدیران و مسئولین استانی از جمله مهمترین پرسش‌های دانشجویان در این جلسه بود که رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی حسب مورد به سؤالات پاسخ گفت.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی با تشریح مهمترین اقدامات دستگاه قضایی به ویژه در دوران تحول قضایی، پیشگیری از وقوع جرم و مقابله جدی و قاطع با فساد را از اولویت‌های اصلی دستگاه قضایی دانست و خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد به ویژه در دوران ریاست آیت الله رئیسی، به طور کاملا جدی و البته شفاف و دقیق و در تمامی شئون دادرسی ادامه دارد و جزئیات رسیدگی‌ها هم به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود و دادگستری کل استان خراسان شمالی نیز با تداوم این مسیر در استان بدون اغماض و مماشات با متعدیان به حقوق عامه و متعرضین به بیت المال برخورد خواهد کرد.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری همچنین در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان درباره موضوع دستگیری برخی از مدیران استانی مرتبط با موضوع فساد در توزیع قیر، از دستگیری هشت متهم و رسیدگی پرونده به صورت ویژه در یکی از شعب بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان تحت نظارت دادستان خبر داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟