به گزارش رکنا، سرهنگ حسن‌پور، رییس پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی استان کرمان گفت: در پی شکایت احدی از کارکنان بازنشسته یکی از ارگان‌های دولتی مبنی بر جعل فیش حقوقی و کارت شناسایی وی و استفاده از این مدارک جهت خرید اقساطی کالا موضوع در دستور کار کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس قرار گرفت.

او افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری این پلیس با انجام تحقیقات میدانی و کار اطلاعاتی موفق به شناسایی یک نفر متهم زن در این رابطه شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان در خصوص شگرد این سارق تصریح کرد:متهم بعد از به دست آوردن عکس مالباختگان به شگرد‌های مختلف، اقدام به صدور کارت شناسایی و فیش حقوقی آن‌ها کرده و با استفاده از آن‌ها از فروشگاه‌های مختلف خرید اقساطی می‌کرد.

حسن پور بیان داشت: متهم طی یک عملیات غافلگیرانه در حالی که صورت خود را با ماسک کاملاً پوشانده بود و مجدد قصد خرید اقساطی برخی لوازم منزل را داشت، توسط کارآگاهان زن این پلیس دستگیر و در بازرسی از وی تعداد زیادی مدارک مجعول از جمله کارت شناسایی و فیش حقوقی کشف شد.

این مقام انتظامی در ادامه با اشاره به اینکه متهم تا کنون به ۴ فقره جعل مدارک و تحصیل مال نامشروع از این طریق اعتراف داشته، افزود: تحقیقات در خصوص سایر شاکیان کماکان ادامه دارد.

توقیف ۱۵۳ دستگاه خودرو دارای دستور قضایی در کرمان

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان از استعلام ۱۴ هزار ۸۷۶ دستگاه خودرو در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و توقیف ۱۵۳ خودرو با دستور قضایی خبر داد.

سرهنگ علی کشاورزی، جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان گفت:در اجرای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در خصوص خودرو‌های پارک شده در سطح معابر شهر کرمان و استعلام آن‌ها، این طرح توسط ۱۴۵ تیم گشت و ۷ تیم نظارتی در سطح شهرستان کرمان اجراء شد.

او افزود: در این طرح ۱۴ هزار و ۸۷۶ دستگاه خودرو مورد استعلام قرار گرفت که در این خصوص ۶ دستگاه خودرو و ۴ دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف و تعداد ۱۴۷ دستگاه که دارای دستور مقام قضائی بودند مورد شناسائی قرار گرفته و روانه پارکینگ شدند.

سرهنگ کشاورزی اظهار داشت: یکی از اولویت‌های پلیس در اجرای این طرح‌ها ارتقای کیفی احساس امنیت در بین شهروندان با هدف ایجاد آسایش روحی و روانی، برقراری نظم و امنیت مطلوب و رفع دغدغه‌های مردم است.

او با اشاره به اینکه افتخار ما خدمت به مردم در زیر پرچم ولایت است گفت: تولید و حفظ امنیت نیازمند مشارکت شهروندان با پلیس است بنابراین دستیابی به امنیت پایدار و افزایش احساس آرامش فردی و اجتماعی مستلزم مشارکت همگانی و احساس مسئولیت جمعی است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان کرمان در خاتمه از شهروندان خواست هر گونه گزارش و اخبار را به سامانه ۱۱۰ و هرگونه انتقاد، پیشنهاد، شکایت و تقدیر از کارکنان انتظامی را با سامانه ۱۹۷ در میان بگذارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟