به گزارش رکنا،این زندانیان به دلیل جرائم مالی در مناطق مختلف استان البرز به دلیل بدهی های مختلف مدت زیادی در زندان بودند که به همت زوج نیکوکار «ر. ف» و همسرش سیده «م. ح» آزاد شدند.

این زوج نیکوکار طی این مدت سه زندانی که حکم اعدام برای آنها صادر شده بود را با رضایت شاکی و پرداخت دیه از اعدام رهایی دادند.

از زوج نیکوکار البرزی در اقدامات خداپسندانه و انساندوستانه خود با تاسیس یک مرکز خیریه، ۴۰۰ نفر که آرزوی زیارت کربلا را داشتند، در دور افتاده ترین روستاهای مرزی خوزستان و سیستان و بلوچستان شناسایی و برای اولین بار به سفر پربار زیارتی اعزام کردند.

کمک به سیل زدگان و آسیب دیدگان از زلزله، کمک ودیعه مسکن برای خانواده های آبرومند، وثیقه مرخصی تعدادی زندانی، جشن ازدواج ۴۰ زوج و پرداخت هزینه درمان بیماران بی بضاعت از جمله اقدامات دیگر این زوج نیکوکاراست.

به گزارش ایرنا این زوج بی‌ادعا که هیچگاه حاضر به افشای نام و هویت خود نشده‌اند ضمن سپاس از پروردگار که فرصت چنین فرصت معنوی را به آنها عنایت کرده است در این راه از همکاری و همراهی رئیس کل دادگستری استان البرز، دادستان عمومی و انقلاب کرج، رئیس انجمن حمایت از زندانیان البرز قدردانی کردند.

"ر. ف" معتقد است که زندان می تواند هویت، روحیه، شخصیت و حتی به عنوان یک انگ اجتماعی حضور افراد در جامعه را به شدت تحت تاثیر قرار دهد و گاهی زندانیان از سوی خویشاوندان و آشنایان طرد می شوند و تنها می مانند و هیچ فریاد رسی هم ندارند. بنابراین گمان می کنم که یکی از اهداف مهم افراد نیک اندیش و خیرخواه باید کمک به آزادی زندانیان به عنوان آسیب پذیرترین قشر جامعه باشد.

در کرج چهار زندان وجود دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟