به گزارش رکنا، حجت الاسلام والمسلمین علی دشتکی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این مرحله در ۲ فاز انجام می‌شود که فاز اول در روز ۹ ربیع الاول همزمان با سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر (عج) و فاز دوم در روز ۱۷ ربیع الاول انجام می شود.

مرحله اول اجرای این طرح همزمان با روز عید سعید غدیرخم انجام و ۱۴ زندانی آزاد شدند.

وی در خصوص تفاوت مرحله اول با دوم این طرح، اظهار داشت: تفاوت طرح نسبت به مرحله اول، اجرای طرح به صورت استانی است و این طرح به منظور تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین و تحقق فرامین و منویات مقام معظم رهبری در زمینه کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام شده است .

دشتکی افزود: مولفه های آزادی زندانیان، محکومین مالی و جرائم غیرعمد بوده که به دلیل عجز و ناتوانی از پرداخت مبالغ کمتری به «محکوم به» در زندانهای کشور، متحمل حبس از یکسال به بالا می شوند و براساس دستورالعمل های سازمان زندان ها جزء اولویت های آزادی هستند.

وی اظهار داشت: همچنین طرح آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد با هدف دست‌گیری از زندانیان نیازمند و بازگرداندن آرامش و امنیت به خانواده آنان، توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه استان البرز با همکاری اداره کل امور زندان‌ها و با محوریت و برنامه ریزی مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور اجرا شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان البرز با اشاره به همکاری گسترده با اداره کل امور زندان‌های استان البرز، گفت: همکاری این ۲ نهاد در حوزه های مختلف به ویژه رفع آسیب‌های اجتماعی به واسطه استفاده از ظرفیت عظیم بقاع متبرکه و موقوفات استان ادامه پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در این خصوص مقدمات نوشتن یک تفاهم نامه همکاری فراهم شده است.

همچنین وی به برنامه ریزی در خصوص تشکیل جلسه و برگزاری مراسم گلریزان جهت جذب مشارکت های مردمی، احصاء دقیق نیات مرتبط با کمک به زندانیان و راه اندازی کمپین و اطلاع رسانی در سایت ها، خبرگزاری ها، شبکه های اجتماعی و مجازی، برگزاری کنفرانس های خبری و استفاده از ظرفیت های استانی صدا و سیما اشاره کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟