به گزارش رکنا ، اشرفی مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی در تشریح مراحل رسیدگی این پرونده گفت: طی اعلام جرم گمرکات خراسان جنوبی در خصوص یک شرکت صنعتی که داخل محموله‌های صادراتی خود فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای را قاچاق می‌نمود پرونده‌ای تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی خراسان جنوبی تحویل داده شد.

او افزود: با اعلام نظر آزمایشگاه تخصصی مبنی بر محلول بودن مقدار ۱۱۸ هزار و ۱۵۱ لیتر نفت سفید یارانه‌ای در محموله‌های صادراتی، تخلف از سوی شعبه ویژه رسیدگی قاچاق کالاو ارز درح سربیشه محرز و مدیرعامل این شرکت به پرداخت ۵ میلیارد و ۱۸۲ میلیون ریال جزای نقدی در حق صندوق دولت محکوم شد.

اشرفی اضافه کرد: پس از ابلاغ رای و پیگیری‌های اجرای احکام، دادنامه صادره با رعایت تشریفات قانونی اجراشد.

کشف ۷هزار لیتر گازوئیل قاچاق در طبس

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی همچنین ادامه داد: مامورین نیروی انتظامی مستقر در پاسگاه زنوغان شهرستان طبس در حین کنترل خودرو‌های عبوری به یک دستگاه تریلر مشکوک شدندو پس از متوقف نمودن خودرو بازرسی لازم از آن انجام شد.

او با اشاره به اینکه ۷۰۰۰ لیتر گازوئیل قاچاق از خودرو کشف شد بیان کرد: متهم به همراه پرونده برای سیر مراحل قانونی به شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز شهرستان طبس معرفی شد.

اشرفی تصریح کرد: پس از بررسی پرونده و محرز شدن تخلف، متهم در شعبه علاوه بر ضبط سوخت‌های مکشوفه به پرداخت مبلغ ۹۲۱ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟